اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

جنگ بر سر حلقه‌ها: میدی کنترلر “نیوا”

مشخص نیست چه چیزی در مورد میدی کنترلهایی به شکل انگشتر هست که تمام توجه شرکت‌ها را به خودش جلب کرده. حدود یک ماه پیش بود که کمپانی Genki Instrument میدی کنترل به شکل انگشتر خود را معرفی کرد و الان بعد از گذشت یک ماه، میبینیم که کمپانی نیوا با کمک کیک استارتر توانسته تمام توجهات را به خودش جلب کند.

نیوا

آنها ادعا میکنند که نیوا یک فرم کاملا جدید و خاص برای اجرای موسیقی هست که قبلا اجرا نشده، که البته ادعای عجیبی است چون از خیلی لحاظ شبیه به محصول Wave دارد.
ایده کلی این میدی کنترل هم مانند قبلی است، انگشتر را در دستتان قرار میدهید و با حرکات دستتان صدا را کنترل یا ویرایش میکنید و تغییراتی که دوست دارید را اعمال میکنید.

برخلاف انگشتر Wave که ظاهری شیک و مدرن با LED و دکمه های خاص داشت، Neova ظاهری کمتر مدرن دارد. اما نقطه عطف نیوا اینجاست که این انگشتر بهمراه یک هاب کنترل کننده ارائه میشود که میتواند برتری‌هایی ایجاد کند.

از طریق هاب شما میتوانید انگشتر را شارژ یا صداهای آماده را در آن ذخیره کنید. انگشتر براحتی با USB هاب به کامپیوتر متصل می‌شود. در Wave تمام اینکارها از طریق ارتباط بلوتوثی انجام میشد که خیلی قابلیت مانور نداشت و شما باید حتما کامپیوتر را به عنوان واسطه قرار میدادید. اما نیوا تمام این پروتکل بی مورد را کنار زده و یک رسیور هماهنگ برای واسط شدن قرار داده است که حتی میتواند بدون کامپیوتر به دستگاه دیگری متصل شود.

کمپانی Enhancia همچنین برای نیوا یک نرم‌افزار به نام Plume طراحی کرده تا شما بتوانید بهترین بازده و عملکرد را از طریق آن از نیوا بگیرید.

قیمت نیوا برای پیش خرید در حال حاضر چیزی حدود 210 دلار هست که اگر الان پیش خرید کنید، سال بعد آماده تحویل می‌باشد.

 

 

پیشنهاد اکتاو  جواهری بر روی انگشتان شما: انگشتر میدی کنترلر!

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =