اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

جواهری بر روی انگشتان شما: انگشتر میدی کنترلر!

چندی پیش دو کمپانی Wave و Genki Instuments با همکاری هم، پا در عرصه گجت‌های پوشیدنی گذاشتند. پس از تحقیق و مطالعه، آنها نسخه بروز شده‌ی میدی کنترلر به شکل “انگشتر” را طرح ریزی کردند و به آن واقعیت دادند.

 

انگشتر

تا قبل از این، ما دستکش‌های کنترلر، Leap Motion (در مقاله‌ای جدا به آن میپردازیم) و دیگر انواع کنترل‌ها را دیده بودیم، اما کنترلر به شکل انگشتر در دست، چیزی است که نمی‌شود به آن بی‌تفاوت بود!

کنترلر به شکل انگشتر را سال پیش کمپانی “اوریا” معرفی کرده بود، اما به نظر میرسد که Wave پای خود را بسیار جلوتر گذاشته و به سمت جلو حرکت کرده است.

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: شرکت Gibson در نمایشگاه امسال حضور ندارد

این میدی کنترلر، یک گجت پوشیدنی است که می‌تواند از طریق حرکت دست شما، دستورات متنوعی را ارسال کند. با کمک آن می‌توان افکت‌ها یا پارامترهای صدا و یا حتی جنس صدا را کنترل و دستخوش تغییر کرد؛ در واقع هرکاری که به ذهنتان میرسد می‌توانید با صدا انجام دهید.

میدی کنترلر

اینکه هر حرکت دست شما چه دستوری ارسال کند براحتی قابل طراحی و چیدمان است. به عنوان مثال می‌توانید به گجت این برنامه را بدهید که اگر دستتان را بالا بردید، صدا فیلتر شود یا اگر دستتان را چرخاندید، Reverb صدایتان تغییر کند. همچنین اصابت دستتان با سطح صاف هم می‌تواند باعث اجرای دستور خاصی شود.

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: کمپانی ESP با دست پر وارد نمایشگاه می‌شود! معرفی 50 محصول جدید

میدی کنترلر

اما یکی از نوآوری‌های این انگشتر جدید نسبت به نسخه‌های پیشین خود، ارائه دکمه‌های کنترل کننده بر روی سطح آن بود.

در ویدیوی معرفی محصول اینطور به نظر می‌رسد که این دکمه‌های مربع شکل بزرگ، به مرور زمان کمی باعث ‌احساس ناخوشایندی در استفاده آن می‌شوند، اما تصاویر جدید در سایت IndieGoGo نشان می‌دهد که نسخه تکامل یافته این انگشتر، دارای دکمه‌ی “توکار” و صیغل داده شده است و LED زیبایی به آن اضافه شده است، همچنین این انگشتر با بلوتوث کار می‌کند به برای استفاده به مدت 4 ساعت توان باطری دارد.

میدی کنترلر

مشکلی که با کنترلرهای دیگر مانند دستکش‌های پوشیدنی یا Leap Motion دارم این هست که برای استفاده از آنها، تمام مدت دست‌ها باید در هوا معلق باشند، که این مسئله باعث خستگی سریع و همچنین ظاهری احمقانه در حین اجرای زنده می‌شود. اما مزیت استفاده از کنترلر به شکل انگشتر این است که تمام مدت دستان شما می‌تواند به شکل عادی باشد، چه برروی سازتان و چه در کنار بدنتان، و هر زمان که نیاز به داشتید آنرا تکان می‌دهد تا دستوری خاصی ارسال شود.

 

سخن آخر

هر طور که حساب کنیم، آنها واقعا کار فوق‌العاده‌ای انجام دادند. کمپانی Wave در حال حاضر این انگشتر را با قیمت 129 دلار پیش فروش می‌کند (قیمت عادی آن 200 دلار است) که طبق برنامه، تا آخر سال میلادی آماده تحویل هستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =