اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

جیمز هتفیلد از باقیمانده گاراژ (محل تمرین و ساخت اولین آلبوم‌هایشان) گیتار ساخت

مانند تمام دیگر گروه‌های آن زمان، متالیکا در شروع فعالیت بیشتر زمان خود را در گاراژ میگذراند. اما در این مورد، آنها پس از ضبط و انتشار دو آلبوم اولیه توانستند به یک ساختمان بزرگ و مجهز نقل مکان کنند.

در فرهنگ متالیکا، گاراژ نقش تاریخی پر رنگی داشته است، کما اینکه در سال 1987 یک آلبوم به اسم “روزهای در گاراژ” منتشر کردند.

در مصاحبه چندین روز پیش، جیمز هتلفید به این موضوع اشاره می‌کند که چقدر خوب بود اگر می‌توانستند گاراژ را از بلوار کارلسون کالیفرنیا (جایی که در سالهای 1983 تا 86 جیمز هتفیلد و لارس الریچ زندگی می‌کردند)، به شکل کامل به محل تمرین و استقرار حال حاضرشان منتقل کنند.

جیمز هتفیلد

پس از پیگیری برای این موضوع، هتفیلد باخبر میشود که متاسفانه چندی پیش گاراژ تخریب شده، اما با پرس و جوی بیشتر از همسایگان و دوستان قدیمی درمی‌یابد که برخی از چوب‌های گاراژ در جایی قابل دسترس هستند.

پس از اینکه چندین الوار باقی‌مانده را پیدا می‌کند، آنها را به “لوثیر کِن لاورنس” (کسی که گیتارهای طرح اکسپلورر را برای هتفیلد ساخته بود) واگذار میکند تا از آن چوب‌ها یک گیتار طرح اکس (ax) به مانند قدیم بسازد.

همانطور که در ویدیو و تصاویر مشاهده می‌کنید، لاورنس سعی کرده تا تمام زُمختی چوب‌ها را حفظ کند، او حتی میخ‌های خم شده در چوب‌ها که از قبل بودند را هم نگه داشته است که ظاهری خاص و زیبا به آن داده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =

  • خانه
  • اخبار
  • جیمز هتفیلد از باقیمانده گاراژ (محل تمرین و ساخت اولین آلبوم‌هایشان) گیتار ساخت