اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

راهنمای خرید پیانو دیجیتال تا سقف 5 میلیون تومان

با وجود برندهای مختلف در بازار و مدل های مختلف از هر برند ، انتخاب و خرید پیانو به امری دشوار تبدیل شده است. ظواهر گوناگون ، سایزهای مختلف ، قابلیت های متعدد، قیمت های سرسام آور و مسائلی ازین دست باعث سردرگم شدن شما خواهند شد. اما مساله اصلی این است که کدام پیانوی دیجیتال برای شما مناسب تر است؟ با بررسی های انجام شده روی سازهای موجود در بازار ایران که قیمت زیر 5 میلیون تومان دارند ، 3 مدل را به عنوان ساز منتخب برگزیدیم.در این راهنمای خرید پیانو دیجیتال 3 مدل بر اساس قیمت، کیفیت ساخت، کارایی، امکانات و زیبایی در طراحی انتخاب شده اند و برای هر ساز منتخب ، چند مدل مشابه در همان بازه قیمتی معرفی کرده ایم تا با مدل های متنوع بیشتر آشنا بشوید و نسبت به همرده های آن ساز آگاهی بهتری پیدا کنید.

چند توصیه و نکته‌ی مهم در زمان انتخاب و خرید 

  • چه تعداد کلاویه برای شما مناسب است؟

یک پیانوی آکوستیک استاندارد دارای 88 کلاویه است که بهترین گزینه ای است که شما می توانید داشته باشید اما اگر توانایی خرید آن را ندارید یا به هر دلیلی به تعداد کمتری از کلاویه نیاز دارید ، می توانید از پیانوی دیجیتال استفاده کنید. پیانوهای دیجیتال در سه مدل 61 کلاویه ، 73 کلاویه و 88 کلاویه ساخته و به بازار عرضه می شوند. اما نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که نواختن اکثر قطعات کلاسیک نیازمند داشتن 88 کلاویه است. اگر شما تازه کار هستید ، خرید پیانوی دیجیتال با تعداد کلاویه کمتر از 88 را به شما پیشنهاد نمی کنیم ، زیرا بهترین حالت آموختن و تمرین پیانو، با شرایط استاندارد و با ساز استاندارد می باشد.

  • جنس و وزن کلاویه ها

کلاویه های یک پیانوی آکوستیک استاندارد از جنس چوب یا استخوان بوده و از نوع کلاویه های سنگین به حساب می آید ، اما در پیانوهای دیجیتال گزینه های بیشتری وجود دارد. در پیانوهای دیجیتال از کلاویه‌هایی از جنس چوب ، استخوان و یا پلاستیک و از نوع کلاویه های سنگین ، نیمه سنگین و حتی کلاویه های سبک ولی با ظاهر پیانویی ، استفاده می شود. بهترین گزینه برای تازه کارها انتخاب پیانوی دیجیتال با کلاویه‌هایی از جنس چوب و از نوع سنگین است.

  •  قابلیت حمل و نقل

برخی پیانوهای دیجیتال دارای پایه نگه دارنده ساز و برخی فاقد آن هستند . مطمئنا حمل و جا به جایی سازهای بدون پایه بسیار راحت تر از سازهای پایه دار است ، زیرا سازهای پایه دار نیاز به باز و بسته شدن دارند ، سنگین تر هستند و فضای بیشتری را اشغال می کنند. اگر شما همواره در جا به جایی و یا مسافرت هستید و یا می خواهید ساز خود را همیشه به همراه داشته باشید ، بهترین گزینه سازهای بدون پایه است اما اگر قصد جا به جایی ندارید ، پیانوهای دیجیتال آپرایت ، یک انتخاب خوب و استاندارد است.

  • سایز پیانو

اگر اتاقتان از فضای کمی برخوردار است ، توجه به سایز پیانو بسیار مهم خواهد بود ، البته اکثر پیانوهای دیجیتال سایزی نزدیک به هم دارند اما در برخی موارد بزرگتر هستند. بنابراین بررسی اندازه اتاق و فضای قرار دادن ساز و مقایسه آن با ساز های مورد نظر  قبل از خرید ، می تواند مفید باشد.

  • قابلیت های ساز مورد نظر

از زمانی که پیانوهای دیجیتال وارد بازار شدند ، امکاناتی فراتر از یک پیانو را در اختیار نوازنده قرار دادند. شما نیز بر اساس نیاز و استفاده خود از این قابلیت ها می توانید ساز مورد نظر خود را انتخاب کنید. قابلیت هایی نظیر: اتصال هدفون ، اتصال به امپ یا اسپیکر ،قابلیت تراسپوز ، پورت های مختلف ورودی و خروجی ، قابلیت لایه کردن دو صدا و .. .

  •  بر اساس میزان مهارت شما

اگر شما تازه کار هستید ، مطمئنا به بهترین پیانوی دیجیتال با قابلیت های زیاد نیاز ندارید ، اگرچه اگر شما توانایی خرید بهترین پیانو دیجیتال را دارید حتی اگر تازه کار هستید ، درنگ نکنید. نوازندگانی هم که تجربه کافی را دارند با کمی تحقیق درباره امکانات ساز ، می توانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

  • بر اساس بودجه شما

متاسفانه مشکلی که همه ما همیشه برای خرید یک کالا با آن رو به رو هستیم ، قیمت کالا و میزان بودجه ما است. می توان گفت ، اولین فاکتوری که برای خرید به آن توجه می شود میزان قیمت و ارزش کالاست.بنابراین تصمیم گرفتیم که لیستی از بهترین پیانوهای دیجیتال موجود در بازار ایران را بر اساس قیمت و قدرت خرید شما تهیه کنیم. توجه داشته باشید که معیار انتخاب سازهای معرفی شده ، کارایی ، کیفیت و زیبایی آنها به نسبت قیمتشان است.

 

پیشنهاد اکتاو  چگونه مناسب‌ترین گیتار آکوستیک را برای خود انتخاب کنیم؟

Yamaha P115  با قیمت 2.250 میلیون تومان 

راهنمای خرید پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال یاماها  “پی – 115” در دو رنگ مشکی و سفید وارد بازار شده است. این ساز دارای 88 کلاویه (7 اکتاو) پیانویی از نوع “جی – اچ – اس” که معمولا روی پیانو های یاماها مشاهده می‌شود است که از کیفیت خوبی برخوردار است. دارای 14 صدای مختلف و  پُلی فونی 192 نیز می باشد. قیمت این ساز بدون پایه و صندلی حدود 2.250 میلیون تومان است که نسبت به ساز های مشابه خود با این امکانات قیمت بسیار خوبی را داراست و فروش بسیاری نیز داشته است.

 

مدل های مشابه

Yamaha P45

با قیمت 1.95 میلیون تومان از نظر کیفیت ساخت، کشور سازنده، نوع کلاویه و بسیاری موارد با P115 یکی هستند ، اما دارای پُلی فونی 64 و فاقد خروجی برای آهنگسازی می باشد. البته P115 دارای قابلیت های بیشتری نیز می باشد که برای پیانو بودن کمی اضافیست و دلیل این اختلاف قیمت جزئی نیز همین است، اما با موارد ذکر شده خرید P115 منطقی‌تر می باشد.

 

Korg SP 280

با قیمت 2.9 میلیون تومان در بازار به فروش می رسد؛ اختلاف قیمت این دو بسیار زیاد است و باز هم دلیل آن وجود امکاناتی فراتر از یک پیانو معمولی در کرگ می باشد. امکاناتی که برای یک پیانو بسیار زیاد است و این امکانات را می بایست در کیبورد ها پیدا کرد. لازم به ذکر است که کلاویه های کرگ با یاماها متفاوت است و گفتن اینکه کدام کلاویه بهتر است امری کاملا سلیقه ای به حساب می آید. با توجه به این که هر دو ساز بدون پایه و صندلی هستند و صدای پیانوی آنهای اختلاف چندانی با هم ندارد و از نظر کیفیت ساخت و رعایت استاندارد ها در یک حد هستند، انتخاب یاماها به صرفه تر است.


 Korg LP-180   با قیمت 3.5 میلیون تومان 

راهنمای خرید پیانو دیجیتال

این مدل از پیانو دیجیتال کرگ در مقایسه با پیانوهای هم تراز خود از سایر برند‌ها، از قیمت مناسبی برخوردار است. دارای 88 کلاویه مدل NH می باشد که حسی بسیار نزدیک به پیانو واقعی را ایجاد می کند. از برتری‌های این ساز می‌توان کیفیت بالای بدنه ساز، داشتن 3 پدال که شرایط مشابه پیانو اکوستیک را فراهم می سازد، پُلی فونی 120، دارای خروجی MIDI ، داشتن پایه فابریک و داشتن درپوش کلاویه ها را نام برد. این در حالی است که ساز های هم تراز این مدل به دلیل داشتن امکاناتی غیر ضروری دارای قیمتی بالا‌تر یا به دلیل نداشتن مشخصات هم سطح با این مدل، دارای قیمت پایین‌تری هستند.

 

پیشنهاد اکتاو  10 نکته‌ای که قبل از خرید گیتار باید در نظر بگیرید

مدل های مشابه

Korg B1

با قیمت 3.2 میلیون تومان ظاهری تقریبا شبیه به ساز منتخب را دارد، با این تفاوت که فاقد پایه ساز و درپوش کلاویه ها می باشد و تنها دارای 1 پدال است و این اختلاف قیمت 300 هزار تومانی، ارزش داشتن پایه ساز و 3 پدال پیانو را دارد.

 

 Korg B1SP

با قیمت 3.5 میلیون تومان هم قیمت ساز منتخب می باشد و مانند آن دارای پایه ساز و 3 پدال است اما درپوش کلاویه ندارد ، خروجی MIDI  ندارد، دو اسپیکر 9 وات و تنها 1 خروجی صدا دارد و تعداد صداهای آن 8 است.

 

Kurzweil M130

با قیمت 3.75 میلیون تومان، از کلاویه های بسیار خوبی برخوردار است اما دارای پُلی فونی 81 می باشد که اولین نقطه ضعفش به حساب می آید. قیمت این ساز 250 هزار تومان بیشتر از ساز منتخب است اما تقریبا مشخصاتی شبیه به همان را دارد، تنها با اختلافاتی جزئی که می توانید در بخش معرفی ساز مشاهده کنید،  بنابراین به علت نسبت امکانات به قیمت، ساز منتخب به شمار نمی رود.

 

Yamaha YDP-143 

با قیمت کارخانه ای 4.35 میلیون و با کاهش قیمت بازار به 3.95 میلیون تومان بیشترین قیمت را بین پیانو های هم تراز خود دارد که البته به دلیل کیفیت بالای ساز و قابلیت های بسیار زیاد آن است. این ساز دارای پُلی فونی 192 و 10 صدای مختلف است و توانایی ترکیب دو صدا با هم و مجزا کردن صدای دست راست و دست چپ (SPLIT) برای دو نوازی را دارد. این ساز دارای درگاه USB و ورودی و خروجی MIDI و 3 پدال پیانویی می باشد. اگر معیار سنجش برای خرید فقط کیفیت و امکانات ساز بود، در این بازه قیمت مطمئنا این مدل یاماها را توصیه می کردیم اما چون معیار راهنمای خرید ما بر اساس قیمت است، موظفیم سازی را پیشنهاد کنیم که با کمترین قیمت بهترین کیفیت و مناسب ترین امکانات را داشته باشد . بنابراین در این بازه ی قیمتی، کرگ معرفی شده بهترین گزینه است.


Kurzweil M210 با قیمت 4.75 میلیون تومان

راهنمای خرید پیانو دیجیتال

این ساز که ساخته کره جنوبی است، با طراحی بسیار زیبا و داشتن کلاویه های چوبی مشابه پیانو های آکوستیک قیمت مناسبی را بین پیانو های هم تراز خود دارد. می توان گفت تنها نقطه ضعفش پُلی فونی 128 است. همانطور که در ابتدا گفته شد ، معیار سنجش ما در این مقاله امکانات نیست بلکه قیمت است، به همین دلیل تا الان روی قابلیت های سازها متمرکز نبودیم اما ناچاریم در ادامه به امکانات ساز ها هم بپردازیم زیرا پیانو های دیجیتال با این قیمت و قیمت های بالاتر از قابلیت هایی فراتر از یک پیانو ساده برخوردارند. از قابلیت های این ساز می توان کلاویه های چوبی مشابه پیانو آکوستیک، درگاه MIDI , AUX , USB ، دو اسپیکر 15 وات ، 3 پدال ، 49 صدای مختلف و سکوئنسر (SEQUENSER)  نام برد.

 

پیشنهاد اکتاو  بهترین کارت صداهای میان رده تا سقف 500 هزار تومان

مدل های مشابه

KORG LP-380

با قیمت 4.5 میلیون و کلاویه های RH3 که بهترین کلاویه های استفاده شده روی سازهای کرگ است،  کمترین قیمت را در این بازه قیمتی داراست اما با 250 هزار تومان کمتر از ساز منتخب، امکانات کمتری را در اختیار نوازنده قرار می دهد. اول این که این ساز در مقایسه ظاهری با ساز منتخب بازنده است، زیرا طراحی بسیار ساده ای دارد. دوم از نظر مشخصات  فاقد سکوئنسر و فاقد صندلی و بسیاری موارد دیگر است.

 

Yamaha YDP – 163

با قیمت کارخانه 5.5 میلیون و قیمت بازار 4.8 میلیون تومان، رقابتی بسیار نزدیک با کورزویل دارد. ظاهرش زیبا و قابلیت هایش مانند کورزویل است. لازم به ذکر است که این مدل یاماها جزو پرفروش ترین سازها بین پیانو های دیجیتال در ایران است که این به دلیل کیفیت خوب و البته اسم تجاری یاماها است. اما در مقایسه با کورزویل ، می توان گفت که کورزویل از صدای بهتر و شفاف تر و به مراتب از راحتی بیشتری برای نوازنده برخوردار است. این راحتی را مدیون طراحی بی نظیر کورزویل هستیم ، همچنین کلاویه های چوبی و اکشن استاندارد این ساز، کاملا حس نواختن یک پیانو آکوستیک را به شما می دهند.

 

 

حرف آخر

همانطور که می دانید سالیان سال است که برند یاماها در ایران به عنوان بهترین برند ساز معرفی می شود و محبوبیت و فروش بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. این محبوبیت عامه و فروش بالا تنها یکی از عوامل خوب بودن محصول به شمار می آید اما این موضوع دلیل بر این نمی شود که چشم خود را بر روی سایر برند ها ببندیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

50 دیدگاه در “راهنمای خرید پیانو دیجیتال تا سقف 5 میلیون تومان

سلام به نظر شما بين برند ياماها مدلclp545.535و كورزويل و كاوايي كدوم بهتره ؟ممنون ميشم در اسرع وقت جواب منو بديد.

سلام
برای مقایسه دو ساز ، بهتر است که دو یا چند مدل مشخص را در نظر بگیریم. برای مثال قیاس 545 و 535 امکان پذیر است و طبیعتا 545 به دلیل داشتن کلاویه های چوبی (NWX) نمره بهتری را به خود اختصاص می دهد.البته امکانات دیجیتالی بیشتری نسبت به 535 دارد که برای مقایسه کیفیت پیانو ، دارای اهمیت نیستند.
این برند هایی که نام بردید ، هر سه از بهترین برند ها هستند و ما باید آن ها را با مدل های مختلف پیانو هایشان از نظر قیمت ، ظاهر ، کیفیت صدا و … مقایسه کنیم و قیاس دو برند از روی اسمشان ، عادلانه نیست.
در حال حاضر به دلیل سیاست های تجاری و واردات کالا ، تعداد نمایندگی ها و تعمیرکاران و سهولت در دسترسی به قطعات ، یاماها انتخاب مطمئن تری نسبت به سایر برند ها در ایران می باشد.

سلام ، سپاس فراوان به خاطر وقت گذاشتن و نگارش این متن ، در مورد P115 می خواستم بدونم 3 پدال برای این مدل وجود دارد و اگر هست آیا کار می کند

با سلام
بله، پیانو دیجیتال یاماها مدل پی 115 دارای ورودی Pedal Unit می باشد و به خوبی نیز کار می کند. شما می توانید Pedal unit یاماها مدل Yamaha LP5A را تهیه کنید ولی به دلیل قیمت بسیار زیاد این محصول ، خرید آن اصلا مقرون به صرفه نیست و استفاده از یک پدال منطقی تر است.

سلام. شما تا سقف ۵ تومان بین مارک یاماها، کروزر و رولند کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
من نظرم روی یاماها ۶۲۵ بود ولی قیمتش بالای ۵ تومنه؟
اگه چیزی با همین کیفیت و قیمت کمتر تو برند های دیگه هست ممنون میشم بهم معرفی کنید

با سلام
بین این 3 برند که نام بردید ، یاماها و کورزویل را پیشنهاد می کنم زیرا رولند در مدل ها و قیمت های بالاتر بهتر بوده است. در این قیمت کورزویل M210 و یاماها YDP 163 از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. اما اگر یاماها مدل CLP-625 را در نظر دارید ، بله قیمتش در حال حاضر بالای 5 تومان است و با توجه به کیفیت کلاویه ها و پلی فونی آن ، بهتر از مدل های ذکر شده می باشد اما تفاوت چشم گیری در آن مشاهده نمی شود. البته در برخی از پیانو های مدل 625 ، اختلالاتی در سیستم حساسیت شدت صدا (Touch Response) مشاهده شده است ، پس در هنگام خرید حتما ساز را تست کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.

باسلام و عرض ادب
میخواستم پیانو بخرم اما یخورده سردرگم هستم!با اینکه دومدل را مدنظر دارم وای باز شک دارم و نیاز به مشاوره افراد متخصص دارم. این دو مدل dexiblle h7 vivo ساخت ایتالیا و yamaha clp645 ساخت اندونزی هستش!میخواستم نظرتون رو درمورد این دو پیانو دیجیتال به بنده بگید و حتی اگر در رنج قیمت پایین تر مدل بهتر از اینها هم هست بهم پیشنهادش کنید!
باتشکر

با سلام
با اینکه پیانوی دکسیبل خیلی خوب در بازار به فروش می رسد ، اما همچنان یاماها را توصیه می کنیم ، به دلایل متعدد و مهم تر از همه داشتن نمایندگی و تعمیرکاران مجاز. یاماها سری CLP بسیار موفق بوده است و مدل 645 نیز توصیه می شود ، مدل 625 در برخی از محصولات اختلالاتی وجود داشته که در هنگام خرید باید بررسی شوند. اگر توانایی خرید CLP را دارید ، سراغ مدل های پایین تر نروید.

سلام خیلی ممنونم از مطلب مفیدتون
درباره مدل Kurzweil M210 که پیشنهاد کردید مدل دیگه ای بعد از اون هست که به من معرفی کنید که نقطه ضعف پلی فونی 128 رو نداشته باشه؟
اگر قیمتش یکم بیشتر بود مشکلی نیست من خرید حدودای 5 و 6 مد نظرمه، ولی اگر مدل واقعا بهتری زیر 10 میلیون میشناسید ممنون میشم اونم بم معرفی کنید
متشکرم

با سلام
اگر توانایی خرید بیشتر از 5 میلیون را دارید ، یاماها مدل CLP 635 و CLP 645 گزینه های بسیار عالی هستند که دارای پلی فونی 256 می باشند. در حال حاضر در قیمت بالای 5 میلیون تومان ، مدلی از برند کورزویل در بازار موجود نیست که دارای امکانات و کیفیت مناسب و مقرون به صرفه ای باشد.

با سلام

به نظرشما کدام پیانو دیجیتال زیر 4/5 میلیون ، از نظر قیمت و کیفیت ساز بهتر است؟ ممنون میشم جواب بدید

با سلام
دو مدل به شما معرفی می کنم ، Yamaha YDP 143 و Korg LP 380
هر دو از کیفیت صدای عالی برخوردارند و هر دو جزو مدل های پر فروش و با دوام هستند. انتخاب خودم Korg است زیرا این مدل کلاویه های بهتری نسبت به Yamaha 143 دارد ، اما اگر ظاهر ساز برایتان مهم است ، یاماها را انتخاب کنید زیرا طراحی Yamaha ، کلاسیک و طراحی Korg مدرن است.البته Yamaha دارای صندلی می باشد که Korg فاقد آن است.

سلام ممنونم از راهنمایی خوبتون
ی سوال داشتم راجع به کشور سازنده، از یاماها مدل clp 645 کشور سازنده اندونزی دیدم، این مشکل محسوب میشه یا نه روال عادیش همینه؟ کلا باید توی خریدم برای این مدل به چه کشوری اولویت بدم؟
متشکرم

با سلام
خیر مشکلی وجود ندارد. تمامی پیانو های دیجیتال یاماها سری CLP که وارد ایران می شوند ساخت کشور اندونزی هستند. فقط برخی از مدل های سری P ساخت کشور چین و برخی از مدل های بالاتر یاماها مانند CVP ساخت کشور ژاپن می باشد.

با سلام میخواستم بین korg lp 380 و yamaha ydp 163 یکی رو انتخاب کنم.شما کدوم رو به چه دلیل پیشنهاد می کنید؟

با سلام
از نظر کیفیت صدا در یک سطح هستند ، اما Krog LP 380 دارای کلاویه های RH3 می باشد که از کلاویه های GH3 به کار رفته در یاماها بهتر است. از نظر ظاهر Yamaha شکیل تر می باشد و به همراه خود ، صندلی نیز دارد اما Korg دارای صندلی نیست. اگر مقایسه شما بین yamaha 143 و Korg LP 380 بود ، با اطمینان می گفتم که Korg را انتخاب کنید ، اما Yamaha 163 و Korg LP 380 از نظر کیفیت بسیار نزدیک به هم هستند با این تفاوت که Korg ساخت کشور ژاپن و Yamaha ساخت اندونزی است.

ممنون آقای زارع از پاسخ گویی شما

من بین lp 380 و ydp 163 هدف من نواختن و آموزش پیانو هست و بیشتر اکشن و کیفیت صدا و ساز برام حائز اهمیت هست و نسبت تجهیزات جانبی و غیره توجه چندانی ندارم

پس شما LP 380 را انتخاب کن ، چون کلاویه های آن بسیار بهتر از کلاویه های یاماها است ، هم از لحاظ اکشن ، هم از لحاظ مقاوت در برابر خط و خش و هم اینکه رنگ کلاویه ها دیرتر رو به زرد شدن می رود. اما تنها نقطه ضعفش ظاهر ساز است، چون برخی از روی ظاهر قضاوت می کنند و ممکن است هنرجو انتظار پیانویی مانند سری YDP را داشته باشد.

سلام لطفاً نظرتون رو در مورد Yamaha dgx660 بفرمایید چون برای آموزش پسر سیزده ساله ام می‌خوام فکرمی‌کنم باتوجه به امکانات زیادی که داره جذابتر باشه آیا ارزش خرید داره یا تو این رنج قیمت مدل دیگری پیشنهاد میفرمایید؟با تشکر

با سلام
Yamaha DGX660 از نظر امکانات و ویژگی هایش فراتر از نیازتان است زیرا پیانو دیجیتال نمی باشد بلکه یک کیبورد ارنجر 88 کلاویه ای است (هم اندازه پیانو). اگر قصد شما آموزش پیانو به پسرتان می باشد ، در واقع دارید هزینه اضافی برای آن امکانات و ویژگی ها می دهید در حالی که به آن ها نیازی ندارید. امکاناتی نظیر قابلیت اتصال میکروفون ، پیچ بند ، داشتن Style (ریتم) های مختلف ، افکت های متعدد ، قابلیت اتصال به تبلت به صورت wireless و …
پیشنهاد من به شما با این مبلغ YAMAHA YDP 143 است که صرفا یک پیانو دیجیتال می باشد در غیر این صورت Yamaha p115 که ارزان تر است را توصیه می کنم ، اما اگر خودتان با آگاهی از این توضیحات قصد خرید DGX660 را دارید ، بدانید که ساز بدی را انتخاب نکرده اید، فقط دارید مبلغی اضافی بابت کیبورد بودن آن را می دهید.
این در حالی است که کلاویه های DGX کاملا شبیه به Yamaha p115 و صدای پیانوی آن ها نیز مشابه هم است.

سلام، من برآی دختر 7ساله ام پیانو میخوام بخرم، نظر شما در مورد کراوزر as_120چیست؟ و چه گزینه بهتری پیشنهاد میدید. سپاس

با سلام
کراوزر ای اس 120 از نظر ظاهری بسیار شبیه به پیانو آکوستیک ساخته شده است و امکانات و ویژگی های فراوانی دارد که حتی در آن زیاده روی هم شده است ، مانند قابلیت اجرای فواصل ربع پرده که واقعا برای یک پیانو بی معنی است ، مخصوصا برای فروش در بازار جهانی. نکته بسیار مهم این است که این ساز در هیچ یک از فروشگاه ها و سایت های معتبر جهانی وجود ندارد ( حتی در لیست پیانو های سایت اصلی شرکت کراوزر هم این ساز وجود ندارد) که این مساله بحث برانگیز و مشکوک است.
مشکوک به این که مدل AS120 اصلا تولید کشور کره و شرکت اصلی کراوزر نباشد. ظاهر زیبا و فریبنده ای دارد اما باطن آن مشخص نیست. توصیه من این است که از بین برند های معتبر در ایران انتخاب کنید ، برند ها و مدل هایی از آن برند ها که پر فروش بوده اند و با چشم بسته می توان به آن ها اطمینان کرد.
من به شما Yamaha CLP 675 را پیشنهاد می کنم.

با سلام…بنده کیبوردیست حرفه ای و با تجربه هستم که سالها با کیبوردهای بسیار حرفه ای پیانو و موسیقی راک کار کردم ولی در مورد پیانو واقعا دیگه کیبورد جواب نمیده چون با اینکه قطعات کلاسیک بسیاری رو میتونم بزنم ولی وقتی پشت پیانو میشینم بدلیل اکشن کلاویه ها نمیتونم بخوبی ساز بزنم و ضعف رو حس می کنم…به دنبال یک stage piano خوب میگردم..استیج بودن برام مهمه و خودم roland RD-800 رو مد نظر دارم..خواستم ببینم بجز yamaha p115 که معرفی کردید بهترین پیانو استیج موجود در بازار زیر 10 تومان چه پیشنهادی دارید..ممنون

با سلام
شما اگه کیبوردیست هستید می تونید از کیبورد هایی استفاده کنید که کلاویه های سنگین دارند ، مانند Korg Krome 88 یا Korg Kross 88 .برند های یاماها ، رولند و کورزویل هم کیبورد های 88 کلاویه با اکشن پیانویی دارند اما کمپانی Korg در حال حاضر در این مسیر از سایر برند ها جلوتر است . اما اگر در نظر دارید که حتما stage piano داشته باشید ، من به شما Korg GrandStage رو پیشنهاد می کنم.

با سلام مي خواستم نظرتون رو راجع به clp 675 بدونم.آيا با توجه به قيمتش ارزش خريد دارد؟آيا مدل دست دوم اين پيانو را پيشنهاد ميكنيد؟

با سلام
بله ، قطعا این مدل رو پیشنهاد می کنم به شما زیرا در بین مدل های سری خودش ، از کیفیت بالایی برخوردار است. توجه کنید که قیمت پیانو دیجیتال بر اساس کیفیت ساخت و طراحی یک سقف مشخصی دارد که من آن را بین 5 الی 6 میلیون می دانم ، بیشتر از این قیمت شامل سازهایی می شود که صرفا امکانات مضاعفی دارند که شاید هرگز از آن ها استفاده نکنید. البته شما از بسیاری از امکانات CLP 675 هم استفاده نخواهید کرد ، اما به دلیل داشتن کلاویه و بدنه ی متفاوت با سری پیانو های پایین تر از این مدل ، CLP 675 یا کلا خانواده CLP نسبت به سایر مدل ها برتری دارند.
در مورد دست دوم بودن حتما به همراه کسی که با پیانو های دیجیتال آشنایی دارد اقدام به تست و خرید ساز کنید که اگر کوچک ترین ایرادی داشته باشد ، بتوانید شناسایی کنید.

با عرض سلام و احترام خدمت حضرتعالي و تشكر بسيار بسيار زياد بابت مطالب ارزشمندتون باور با اين تنوع مدل و قيمت و همچينين عملكردهاي متفاوت برندهاي مختلف ، واقعا خدا بهتون خير بده كه ماها رو از سردرگمي درمياريد..و اما سوال من: بنده بين كرگ ٣٨٠ و ياماها ١٦٣ مردد هستم ضمن اينكه با اساتيدي كه مشورت داشتم روي سنگيني كلاويه ها و همچنين قدرت برگشت پذيري كلاويه ها خصوصا در اجراهاي سريع تاكيد داشتند كه فكر ميكنم پاسخ شما با توجه به مطالب انتخاب كرگ باشه ولي خب ظاهر ياماها زيباتر هستش ، واقعا انتخاب سخت شده واسه م بين اين دو برند ، ميخواستم نظر نهايي تون رو بدونم راجع به اينكه خيلي كلاويه هاي كرگ بهتر هستند يا اختلاف كم هستش ؟

با سلام
عذرخواهی بنده رو بابت دیر پاسخ دادن بپذیرید ، واقعا شرمندم
با این شرایط من یاماها رو پیشنهاد می کنم (نظر خودم همچنان کرگ) اما مساله این است که با یک کیبورد 5 اکتاو که کلاویه های سبک دارد هم می توان پیانیست شد.
این که حتما باید پیانو آکوستیک باشد یا حتما باید کلاویه سنگین باشد همگی بهانه است ، در واقع فقط داشتن Touch Response برای کیبورد مهم است ، بنابراین اگر واقعا ظاهر برایتان مهم است یاماها را انتخاب کنید ، زیرا هدف تمرین کردن و پیانیست شدن است و با هردوی این سازها می توان پیانیست شد ، انتخاب شما بین خوب و بهتر است.خوب و بهتر برای شما ، شاید کرگ برای من خوب است و یاماها برای شما.
پس در خریدتان شک نکنید ، Yamaha YDP163

سلام.من یک پیانو P45دارم ولی موقع تمرین در کلاس, بدلیل اکوستیک بودن پیانو کلاس,نوازندگی برای من مشکل است,لطفا یک پیانو الکتریکی با شرط کلاویه طبیعی با شرایط وزن کلاویه,جنس کلاویه و… که به پیانو اکوستیک نزدیک باشد معرفی نمایید,برند خوب و قیمت مناسب ممنون.

با سلام
به شما Korg Grand Stage رو معرفی می کنم ولی به خاطر داشته باشید که شما به عنوان یک نوازنده موظفید که خود را با شرایط و ساز های مختلف وفق دهید ، بعضی از هنرجوهای من به دلیل شرایط مالی ، توانایی خرید پیانو دیجیتال را هم ندارند و از کیبورد آماتور برای تمرین استفاده می کنند ، این در حالی است که تمرین های خود را به درستی در کلاس اجرا می کنند و پیشرفت آنها مشهود است.

سلام.ممنون از راهنمایی خوبتون.ممنون می شم اگه فروشنده یا سایت معتبر رو جهت خرید میشناسین معرفی کنین.

با سلام
در مورد پیانو دیجیتال ، قیمت ها تقریبا در اکثر فروشگاه ها برابر است فقط به خاطر داشته باشید که ساز را اکبند تحویل بگیرید و در همان فروشگاه تست کنید تا از سلامت ساز مطمئن شوید .

سلام من میخواستم برای دختر ۵ سالم پیانو دیجیتال بگیرم تا ۵ میلیون ترجیحا یاماها که قابلیت ریتم سازی هم داشته باشه شما چه مدلی رو پیشنهاد میدید

با سلام
شما اگر می خواهید ریتم سازی کنید باید سراغ کیبورد ها و اَرنجر ها بروید. در حال حاضر قابلیت هایی که پیانو های دیجیتال دارند برای یک پیانو ، زیاد هم است. توصیه من به شما این است که در پیانو به دنبال امکانات کیبوردی نگردید ، پیانو را بر اساس کیفیت صدا و کیفیت ساخت انتخاب کنید. مطمئنا پیانویی که قابلیت ریتم سازی داشته باشد قیمتش بسیار زیاد است در غیر این صورت بدون شک می گویم که از کیفیت پایینی برخوردار خواهد بود.

پس لطفا از پیانوهای دیجیتال که کیفیت خوبی دارند در این رنج قیمت به پیشنهاد بدید من اعتقاد به این دارم که بهترینو بخرم البته در حد توانم

با سلام
با توجه به بالا رفتن قیمت ها ، تا سقف 5 میلیون پیانو Korg Lp 380 و Yamaha YDP 143 رو به شما پیشنهاد می کنم. شخصا Korg را ترجیح می دهم اما اگر دنبال ظاهری نزدیک به پیانو هستید Yamaha را انتخاب کنید.

سلام. من دنبال یه پیانوی خوب با کلاویه های چوبی زیر ۵ میلیون هستم. همچین چیزی وجود داره؟

با سلام
خیر ، نزدیک به 7 میلیون می باشد

سلام وقتتون‌ بخیر، ممنون بابت سایت خوبتون
من قصد خرید پیانو دیجیتال دارم تا مبلغ هفت میلیون، یکی از مغازه های معتبر فروش به من گفتن برند یاماها دو یا سه تومن پول برندشو میگیره فقط ، یعنی اگه یه پیانو هفت تومنی بخری به اندازه چهار تومن امکانات و‌کیفیت داره و گفتن من پیشنهادم به مشتری ها پیانوی دایناتون هست که نمایندگی رسمی اش هم در ایرانه و پیانوی هفت تومنی این برند امکاناتش خیلی بیشتر از یاماهاس. راستش گیج شدم تو انتخاب، ممنون میشم شما هم نظرتون رو بگین.

با سلام
متاسفانه این دروغ هایی است که برای فروش ساز های بی کیفیت به مشتری گفته می شود. پیانو های دایناتون اصلا مشخص نیست که در کدام کشور ساخته می شوند چه برسد به این که بخواهد نماینده رسمی داشته باشد.
مطمئنا شرکت خودرو سازی BMW مبلغی بابت برند خود می گیرد ، اما به یاد داشته باشید که این مبلغ بابت اعتبار شرکت و اطمینان خاطری است که به مشتری های خود می دهد. تمامی برند های معتبر دنیا به دلیل کیفیت خوبشان تبدیل به برند معتبر شده اند.
به شما توصیه می کنم که بدون هیچ تردیدی از بین این 4 برند انتخاب کنید : Korg , Kurzweil , Roland , Yamaha
پیانو های دایناتون اکثرا بعد از مدتی استفاده دچار مشکلات برقی ، اتصالات در اسپیکر و خراب شدن Touch response می شوند.

با سلام
ابتدا بابت پاسخگویی دقیق و با حوصله به سوالات عنوان شده از شما ممنونم.
بنده و خانمم قصد یاد گیری پیانو رو داریم، آنچنان محدودیت مالی برای خرید نداریم. به لحاظ فضا، صدا و وزن کمتر، پیانوی دیجیتال رو مناسب تر میدونیم. دو مدل رو بررسی کردیم: roland lx-17 و yamaha cvp-709
حالا خواستم لطف کنید و بفرمایید بین ای دو مدل کدوم بهتره و چرا؟
دوما در همیم محدوده قیمتی سازی بهتر و کامل تر وجود داره یا خیر؟
ممنون

با سلام
لطفا عذرخواهی بنده رو بابت تاخیر در پاسخ بپذیرید.
با توجه به شرایط ، همانطور که گفتید پیانو دیجیتال برای شما بهتر است، حال درسته که شما محدودیت مالی برای خرید ندارید اما دلیل نمی شود که گران ترین ساز را انتخاب کنید ، لزوما گران ترین ، بهترین نیست. خرید پیانوی دیجیتال بالای 15 میلیون تومان کاری بیهوده است. (البته نظر شخصی من برای پیانو دیجیتال ،خرید تا سقف 10 میلیون است).
اگر تاکید شما بین این دو مدلی که معرفی کردید است ، باید بگویم که شخصا این دو ساز رو تست نکرده ام ، به دلیلی که در بالا گفتم ، با این قیمت بدون شک پیانوی آکوستیک را انتخاب می کنم. امکاناتی که هر دو ساز دارند بسیار نزدیک به هم است و من انتخاب من بین این دو ، رولند است ، هم به خاطر امکانات یکسان و قیمت 4 میلیون کمتر ، ظاهری کاملا شبیه به پیانو آکوستیک ، مانیتور کوچک تر و در نتیجه شیک تر و کلاویه های PHA که در انحصار شرکت رولند است.

سلام نظرتون راجع به پیانوی رولندrp-102چیه؟وهمنیطورrp-401

این دو ساز از سری RP می باشند و خیلی شبیه به هم ساخته شده اند. مدل 401 دارای کیفیت صدای بهتری نسبت به 102 است ، جنس کلاویه ها و بدنه شبیه به هم بوده. 102 هم از خیلی از ساز های دیگه بهتر است ، اما چند تا تفاوت جزئی می تواند روی انتخاب تاثیر بگذارد.

سلام
به نظرتون پیانوی دست دوم سمیک که سه ساله کار کرده برای شروع یاد گیری تا چهار سال مناسبه؟

سلام جناب زارع.
برای شروع یادگیری پیانو شما با این وضعیت بازار یک پیانوی دیجیتال که تا هفت سال نیاز به تعویض نداشته باشه و امکانات و کیفیت خوبی داشته باشه چه برند و مدلی پیشنهاد میکنید؟
رولند ۳۰۲
یاماها ۶۲۵
یا مدل های دیگه

سلام.برای دختر 8 سالم که تازه آموزش پیانو رو شروع کرده میخواستم یه دستگاه خریداری کنم که هم فاکتور قیمت مناسب رو داشته باشه و هم تا یه مدت قابل استفاده و کارایی داشته باشه . لطفا راهنمایی کنین

سلام میخواستم نظرتون رو در مورد پیانو پرل ریور prk-500 با قیمت 8/5 ملیون تومن بدونم.با این کیفیت و قیمت برند بهتری موجوده؟

با سلام. آیا آهنگای ایرانی رو میشه با پیانوهای دیجیتال زد یا خیر؟ با تشکر

سلام، بله دیجیتال یا آکوستیک بودن پیانو ارتباطی با نحوه اجرا و سبک آهنگ ها ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 9 =