اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

شاهکار فندر: 9 گیتار و بیس در یک ساز!

نمایشگاه NAMM همواره جای شگفتی‌هاست. هر سال محصولات جدید و متنوعی می‌بینیم که باعث حیرتمان می‌شود. سازهای عجیبی که بیشتر آن‌ها صرفاً نمونه نمایشگاهی هستند و هیچ وقت به خط تولید نخواهند رسید یا سازهای خاصی که به تعداد محدود تولید شده، بیشترشان در همان روزهای اول نمایشگاه به فروش می‌رسند، هیچ وقت به بازار راه پیدا نمی‌کنند و فقط می‌توانید ویدیوهای آن‌ها را ‌در یوتوب ببینید.

امسال فندر وعده‌ی یک غافلگیری بزرگ را به همه نوازنده‌ها و علاقه‌مندان موسیقی‌ داده بود و طی چند مرحله تصاویری را از کار کردن بر روی بدنه‌ای عجیب و بسیاربزرگ که هیچ توجیه منطقی برای آن وجود نداشت منتشر کرد.

با شروع «نم» بسیاری از طرفداران فندر منتظر بودند که ببینند دقیقا با چه چیزی مواجه می‌شوند، یک گیتار بزرگ یا مثل خیلی از سازهایی که در گذشته از کمپانی‌های دیگر دیده بودیم‌، ترکیبی از سیم های زیاد و دسته‌ی بزرگ و یا یک طرح جدید.

ساز 9 دسته‌ی پرستیژ فندر (گفتن این عددخیلی سخت است، چون حتی برای تعداد سیم هم عدد بزرگی محسوب می‌شود.) محصولی از خط تولید سفارشی شرکت فندر است که توسط یکی از طراحان نابغه‌ی این شرکت، آقای پاول واکر، طراحی و تولید شد. خط تولید سفارشی فندر مختص سازهایی با ویژگی‌های لوکس و خاص است؛مانند سازی که چوب آن از درختی چندهزار ساله ساخته شده و … که از هر کدام تنها یک عدد ساخته می‌شود.

این ساز عجیب و زیبا از 9 دسته گیتار و بیس از خانواده پرستیژ و یک بدنه با روکش طلا و چوب توسکا ساخته شده است. همچنین دارای یک خروجی کابل و 19 پیک‌آپ است.

قیمت این ساز 96.000 دلار می باشد که به پول امروز معادل 354 میلیون تومان و دقیقا برابر با قیمت مرسدس بنز  کلاس اس است. به طور حتم تعداد افراد محدودی هستند که توانایی اضافه کردن این ساز را به کلکسیون سازهای خود داشته باشند اما قدرت طراحی و ساخت فندر مانند همیشه همگان را به حیرت وا‌ می دارد.

پیشنهاد اکتاو  5 مزیت موسیقی برای کودکان | چرا آموزش موسیقی عالی است؟

9 سازی که در یک ساز ترکیب شده اند به ترتیب از بالا عبارتند از :

  1. مندولین ( Mandolin )
  1. موستانگ ( Mustang )
  1. جگوار ( Jaguar)
  1. تلکستر ( Telecaster )
  1. استراتوکستر ( Stratocaster )
  1. جزمستر ( Jazzmaster )
  1. بیس 5 ( Bass VI )
  1. پی بیس ( P Bass )
 1. جی بیس ( Jazz Bass )
لوح معرفی این ساز در نم 2018

تصاویر مراحل ساخت این ساز از طرح اولیه تا برش خوردن چوب و دستگاه فشار

طرح اولیه ساز بر روی کاغذ

ساز در حال طی شدن مراحل برشکاری در خط تولید

مراحل نهایی و رنگ آمیزی ساز 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =