اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

ویدیو: مقایسه اسکوایر 150 دلاری با فندر 3500 دلاری

در وضعیتی که با قیمت بالای دلار در کشور، امکان خرید سازهای گرانقیمت و دست اول سخت می‌باشد، و از طرفی سازهای تولید چین و با قیمت ارزان براحتی قابل دسترس است، برای خیلی از علاقمندان و نوازندگان همواره این سوال پیش می‌آید که واقعا تفاوت کیفیت یک مدل مشابه تا چه اندازه است؟ چقدر قیمت ساز نشان دهنده کیفیت آن است؟ آیا واقعا حتما باید ساز گرانقیمت باشد تا صدای خوبی بدهد؟ چقدر باید برای خرید ساز هزینه کرد؟

مطمئنا گیتار فندر کاستوم-شاپ ساخت سال 1960 امریکا با قیمت 3500 دلار، بسیار می‌تواند وسوسه برانگیز و دلربا باشد، اما آیا اگر فارغ از اسم بخواهیم آنرا با یک مدل اسکوایر 150 دلاری ساخت چین مقایسه کنیم، چه چیزی مشاهده می‌کنیم؟

در این مقاله قصد تجزیه و تحلیل بازار ساز و نحوه سنجش کیفیت سازها را نداریم، مطمئنا در بسیاری جهات فندر امریکا ساز فوق‌العاده‌ و باکیفیتی است و همچنین سنجش کیفیت یک ساز به المان‌ و معیارهای مختلفی ارتباط دارد، اما این مقایسه در کنار جنبه سرگرمی و ارضای حس کنجکاوی، شاید به ما نشان می‌دهد که قیمت یک ساز تعیین کننده کیفیت آن نیست، و شاید با هزینه کمتر هم بتوان به صدا و کیفیت بسیار مطلوبی رسید. همه چیز به نیاز خودمان برمیگردد.

 

پیشنهاد اکتاو  PRS گیتارهای جدید سری SE را معرفی کرد

نام سازها:

  • Fender USA Custom Shops 1960’s Relic Stratocaster (1977) John Cruz/Cunneto Era
  • Squier Affinity Made in Chine 1997

 

قوانین مقایسه:

  1. در هر دو ساز از یک جنس سیم مشابه استفاده می‌شود.
  2. هر دو ساز در وضعیت سلامت کامل هستند
  3. آمپ و افکت استفاده شده در صدابرداری هر دو ساز کاملا یکسان است و هیچ پس پردازشی (جز نرمالیزه کردن صدا) انجام نشده است.
 
 
 
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =

  • خانه
  • ویدیو
  • ویدیو: مقایسه اسکوایر 150 دلاری با فندر 3500 دلاری