اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

5 مزیت موسیقی برای کودکان | چرا آموزش موسیقی عالی است؟

در بچه‌های خود یک پیانیست با استعداد دارید؟ یا بچه‌ای که می‌خواهد درامر شود؟ یا نوازنده‌ی فلوت؟ نواختن ساز برای کودکان بسیار مفید است. چرا کودک شما باید نواختن یک ساز را یاد بگیرد؟

می‌گویند که موسیقی، زبانی بین‌المللی است. اهل هر کجا که باشید یا هر پیشینه‌ای که داشته باشید، همه می‌توانیم از یک ملودی خوب لذت ببریم و آن را درک کنیم. چیزی پشت این قضیه است، مگر نه؟ یادگیری موسیقی برای کودکان مزایای بسیار بسیار زیادی دارد. متخصصان توافق دارند که اگر اجازه دهید تا کودک شما نواختن سازی را یاد بگیرد، فواید بسیاری برای او خواهد داشت. در ادامه به 5 دلیل می‌پردازیم که چرا کودک شما باید یادگیری یک ساز را آغاز کند.

 

1. قدرت مغز آن‌ها افزایش می‌یابد

می‌خواهید کودک شما به برتری ذهنی برسد؟ موسیقی به این امر کمک می‌کند. متخصص موسیقی کودکان، مِرِدیت لِوانده از سایت MonkyMonkeyMusic.com می‌گوید:

«مطالعات و تحقیقات بیشتر و بیشتری نشان می‌دهند که بین موفقیت‌های آکادمیک سطح بالا و کودکانی که موسیقی یاد گرفته‌اند، رابطه وجود دارد. موسیقی بخش‌های مرتبط با خواندن، ریاضیات و توسعه‌ی احساسات را در مغز تحریک می‌کند.»

پیشنهاد اکتاو  10 نکته مهم برای ایجاد انگیزه در کودکان برای تمرین پیانو

2. حافظه‌ی آن‌ها را بهبود می‌بخشد

آن کفش را کجا گذاشتی؟ این سوالی است که در خانه‌های بسیار زیادی از کودکان پرسیده می‌شود. با موسیقی، به کودکان خود کمک کنید تا بیشتر به یاد بسپارند (و بیشتر یاد بگیرند!). استاد اِدواردو مارتورِت، رهبر ارکستر، آهنگساز و مدیر ارکستر سمفونی میامی می‌گوید: «تحقیقات نشان داده‌اند که مشارکت در موسیقی در سن پایین، با تحریک الگوهای مختلف توسعه‌ی مغز، می‌تواند به بهبود قابلیت یادگیری کودک و حافظه‌ی او کمک کند.

موسیقی برای کودکان

3. از نظر اجتماعی به آن‌ها کمک می‌کند

متخصصین همچنین می‌گویند که نواختن ساز به کودک شما کمک می‌کند تا از پوسته اجتماعی خود خارج شود. مارتورت که نظاره‌گر بر برنامه MISO Young Artist در فلوریدای جنوبی است (که به نوازندگان جوان، فرصتی برای پیشرفت مهارت‌هایشان در یک ارکستر حرفه‌ای می‌دهد) می‌گوید: «کودکانی که در یک گروه موسیقی حضور دارند، مهارت‌های مهم زندگی را یاد می‌گیرند، مثلاً چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند، کار گروهی و ارج نهادن به موفقیت‌های حاصل از کار گروهی و توسعه مهارت‌های رهبری و نظم را یاد می‌گیرند».

پیشنهاد اکتاو  تاثیر یادگیری موسیقی بر عملکرد ذهن کودکان

4. اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

آیا شخصی وجود دارد که از داشتن اعتماد به نفس سود نبرد؟ احتمالاً خیر. اگر می‌خواهید کودک شما اعتماد به نفس کسب کند، یادگیری ساز می‌تواند به او کمک کند.
الیزابت داتسُن وِستفَلِن، آموزگار موسیقی و نوازنده می‌گوید:

«کودکان متوجه می‌شوند که می‌توانند خودشان مهارت کسب کنند، اینکه می‌توانند بهتر و بهتر شوند»

 

5. به آن‌ها صبر را می‌آموزد

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه به دنبال فوراً نتیجه گرفتن هستیم؛ اما زندگی واقعی نیاز به صبر دارد. هنگامی که در یک گروه موسیقی یا ارکستر می‌نوازید (کاری که بیشتر نوازندگان می‌کنند)، باید منتظر نوبت خود برای نواختن باشید، وگرنه صدا شلوغ و بهم ریخته می‌شود. همین امر سهوا، صبور بودن را یاد می‌دهد. داتسن وستفلن می‌گوید: «برای تولید موسیقی باید در یک گروه همکاری کنید».

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 16 =

  • خانه
  • بررسی
  • 5 مزیت موسیقی برای کودکان | چرا آموزش موسیقی عالی است؟