اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

7 اشتباه رایج گیتاریست‌های تازه‌کار

برای گیتاریست های تازه کار خیلی آسان است که در معرض اشتباه و لغزش قرار بگیرند، مخصوصا وقتی که میخواهید خودتان با استفاده از ویدئوهای آنلاین گیتار را فرا بگیرید. موانع از هر نوعی ممکن است باعث شود عادات غلط در نوازندگی شما ایجاد شود یا از پیشرفت شما برای تبدیل به نوازنده بهتر شدن جلوگیری کند. بدتر از همه ممکن است آنقدر دلسردتان کند که دست از تلاش بردارید. برای جلوگیری از این دلسردی از استاد کوری پالمر خواستیم تا نکات آموزشی مهمی برای تازه کارها ارائه دهد.

 

درست تمرین نکردن

وقتی گیتار را در دستتان میگیرید تا تمرین کنید، چیزهایی که از قبل می دانید را می نوازید یا ریف‎‌ها و تکنیک‌های جدید را تمرین میکنید؟ معمولا بهترین حالت این خواهد بود که تمرین شما به طور متعادل شامل چیزهایی که از قبل می دانستید و تکنیک‌ها و ریف‌های جدید باشد. وقت تمرین را طوری تقسیم کنید که هم روی تسلط بر روی چیزهایی که بلد هستید کار کنید و هم خودتان را با تکنیک‌ها و ریف‌های جدید به چالش بکشید.

 

پیشنهاد اکتاو  4 روش ضبط صدای گیتار آکوستیک

سعی برای نواختن بالاتر از حد توانایی

در صورتی که هنوز قطعه های در سطح خودتان را به درستی و به شکل صحیح نتوانسته‌اید بنوازید، بدنبال نواختن کارهای سطح بالاتر نروید؛ سعی برای نواختن چیزی فراتر از حد توانایی فعلی‌تان فقط باعث دلسردی‌تان می‌شود. تمام زندگی فرصت دارید که در زمینه نواختن گیتار پیشرفت کنید، پس عجله نکنید و راه درست خودتان را انتخاب کنید.

 

انتخاب اشتباه گیتار

وقتی اول کار هستید خیلی ممکن است که تحت تاثیر شکل یا قیمت گیتار قرار بگیرید. این روزها تقریبا با هر رنج قیمت میتوانید یک گیتار خوش ساخت پیدا کنید. بهتر است موقع خرید اولین گیتار کسی را که از زیر و بم خرید گیتار خبر دارد با خودتان ببرید. بگذارید به شما کمک کنند تا با توجه به بودجه و سبک نوازندگی‌تان بهترین را انتخاب کنید.

 

نواختن ساز نا کوک

یادگیری کوک کردن ساز از اولین وظایف شما به عنوان یک گیتاریست رو به رشد به حساب می آید و هر دفعه که سازتان ذا به دست میگیرید باید آنرا کوک کنید. اگر به نواختن ساز کوک نشده ادامه دهید گوش شما قدرت تشخیص صدای درست نت ها و آکورد ها را نخواهد داشت، بعلاوه یک ساز نا کوک حتی اگر خوب و درست بنوازید باز صدای خوبی نخواهد داشت.

 

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: کمپانی ESP با دست پر وارد نمایشگاه می‌شود! معرفی 50 محصول جدید

ایزوله بودن

این روزها تعداد و تنوع مجموعه های ویدئویی آموزشی آنلاین باعث شده تا بتوانید در اوقات فراغتتان گیتار را یاد بگیرید. همینطور در کنار مجموعه های آموزشی ویدیویی، کتابها و مراجع آموزشی زیادی برای یادگیری شخصی وجود دارند. اما اگر همیشه در تنهایی و تک نفره به یادگیری بپردازید ممکن است موقع اجرا و همنوازی با دیگر نوازنده ها با مشکلات بزرگی رو به رو باشید. بهتر است که با دریافت بازخور از طرف یک شخص حرفه ای به یادگیری بپردازید و همچنین هم نوازی گروهی را از دست ندهید.

 

گرم نکردن

تاحالا پیش آمده که سازتان را در دست بگیرید و قطعه ای که قبلا به آسانی مینواختید را نتوانید درست بنوازید؟ دلیل اصلی این حالت گرم نکردن قبل از نواختن است. سعی کنید به تمرین انگشتها، گام نوازی و یا نواختن ریفهای معمولی قبل از تمرین قطعات اصلی بپردازید. متعجب خواهید شد که یک گرم کردن ساده 5 دقیقه ای چقدر روی نواختن شما تاثیر خواهد داشت.

 

پیشنهاد اکتاو  15 دلیل مهم برای گام ‌نوازی

حفظ کردن اما به کار نگرفتن

مطمئنا میتوانید تعداد زیادی ریف از دیگر گیتاریست ها حفظ کنید و بدون ایراد بنوازید. اما واقعا به این فکر کردید که چطور مطالبی که یاد گرفته‌اید را برای خودتان و ایده های شخصیتان اجرا کنید؟ دفعه بعدی که یک لیک یا جمله از یک نوازنده حفظ کردید، سعی کنید آنقدر به شکل های مختلف بنوازید تا به یک ایده از خودتان تبدیل شود. این تاثیر بسیار زیادی روی تبدیل شدن از مقلد بودن به ایده پرداز بودن خواهد داشت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =