اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

Cherry Audio ولتاژ ماژولار مجازی خود را منتشر کرد

به طور کلی این محصول یک ساز ماژولار Eurorack مجازی مثل Softube Modular و VCV Rack است. این محصول ظاهر رنگی و سرزنده‌تری دارد که از VCV Rack بهتر است اما شاید به اندازه Softube Modular به نمونه اصلی شبیه نباشد. مقایسه اجتناب‌ناپذیر است، پس بررسی می‌کنیم که Vintage Modular چه چیزی دارد که در این رقابت سه طرفه، ما را به خرید آن ترغیب می‌کند.

اول از هر چیزی، ظاهر آن عالی است، همه چیز انیمیشن دارد، تنظیمات آسان است و کابل‌های patch به زیبایی متصل هستند. می‌گویند این محصول با بیش از 40 ماژول عرضه می‌شود که آن را نسبت به Softube برنده میدان می‌سازد اما نمی‌تواند در برابر VCV Rack بایستد. قصد دارند با این محصول، راحتی استفاده را به بهترین حالت برسانند و حدس می‌زنم این موضوع به این بستگی دارد که چقدر نرم‌افزار شما را راهنمایی کند. اگر باید همه ماژول‌ها و بخش‌ها را خودتان به هم متصل کنید، بسته به تجربه شما، این فرآیند آسان یا سخت خواهد بود. شاید در این محصول پچ‌های آماده وجود داشته باشد که بتوانید آن‌ها را با پچ‌های بزرگ‌تر ترکیب کنید؛ از دیدن چنین ویژگی‌ای خوشحال خواهم شد.

در هر حال، سازندگان می‌گویند که می‌خواهند این محصول به عنوان بستری برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باشد تا هر کسی بتواند ماژول مورد نظر خود را برای آن بنویسد. VCV Rack نیز همچین کاری می‌کند و آن‌ها حدود 500 توسعه‌دهنده که اکثر آن‌ها مستقل هستند را برای ساخت ماژول جذب کرده است و تعداد ماژول‌ها رشد بسیار سریعی دارد. شاید Vintage Modular که از کهنه‌کاران صنعت تشکیل شده است، بتواند با پلاگین‌های حاضر در بازار و/یا تولیدکنندگان Eurorack همکاری کند. آن‌ها یک نرم‌افزار ساخت ماژول بر اساس زبان برنامه‌نویسی جاوا ساخته‌اند که ساخت ماژول را برای توسعه‌دهندگان ساده کرده است؛ این موضوع می‌تواند جالب باشد.
در این لحظه شاید مهم‌ترین ویژگی این محصول نسبت به VCV Rack این باشد که می‌توان آن را به عنوان یک پلاگین اجرا کرد. VCV Rack مشغول کار کردن روی یک نوع فناوری VST Bridge است تا بتوان صداها را وارد DAW شما کند که به نظر من کمی شلوغ‌کاری است.

این محصول قرار است ماه مارس عرضه شود و قرار است «بسیار ارزان قیمت» باشد که خیلی خوب است. این محصول قطعاً جای توجه دارد و اگر کسی بتواند عکس خوبی از آن برای من ارسال کند بسیار از او ممنون خواهم شد!

پیشنهاد اکتاو  نقد و بررسی نرم‌افزار Cubase 9 Pro
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

  • خانه
  • بررسی
  • Cherry Audio ولتاژ ماژولار مجازی خود را منتشر کرد