اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

NAMM 2018: با چهار پدال جدید TC Electronics آشنا شوید

TC Electronic چهار پدال تازه تحت عنوان Sonic Specialists به مجموعه رو به گسترش پدال‌های ارزان قیمت خود افزوده است. پدال گیتار
هدف هر چهار پدال Drip Spring Reverb، Fluorescence Shimmer Reverb، Gauss Tape Echo و Vibraclone Rotary، رسیدن به tone و صداهای کلاسیک نوازندگان مشهور است.
هر چهار پدال «الگوریتم‌های دیجیتال مدرن و قطعات با کیفیت» را وعده می‌دهند و اواخر زمستان وارد بازار می‌شوند. فعلاً قیمت آن‌ها مشخص نیست اما حدس می‌زنیم که مانند دیگر پدال‌های مشابه TC Electronic، قیمتی حدود 50 دلار/ 50 یورو داشته باشند.
در ادامه بیشتر به ظاهر و صدای هر پدال می‌پردازیم. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت TC Electronic سر بزنید

این چهار پدال در کنار 13 پدال آنالوگ Smorgasbord of Tones و 8 پدال Analog Armada و پدال Tube Pilot Overdrive در مجموع 26 پدال تازه وارد مجموعه TC کرده‌اند.

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: کمپانی PRS شش گیتار آکوستیک جدید سری SE را معرفی کرد

TC Electronic Drip Spring Reverb

پدال گیتار
همیشه جزء اصلی صدای گیتار سبک Surf، ریورب فنری شدید بوده است که صدایی مانند صدای ورود امواج به ساحل دارند. Drip Spring Reverb بر اساس صدای آن نامگذاری شده است؛ صدای خاص پیک زدن سیم‌هایی که با دست چپ خود میوت کرده‌اید که از یک امپ پر از ریورب پخش می‌شود.
اما این تنها نیمی از ماجرا است؛ با تنظیمات نه چندان شدید و نامحسوس، Drip به خوبی صدای ریورب کلاسیک گیتار شنیده شده در تمام آلبوم‌های قدیمی بلوز را تولید می‌کند و در شنونده حس کیفیت و کشدار بودن صدا را ایجاد می‌کند.


TC Electronic Fluorescence Shimmer Reverb

پدال گیتار
به صدای فراطبیعی تمیز ریورب برسید. این پدال صدای فوق‌العاده‌ی ریورب ستاره‌ای Eno و Lanois را در اختیار شما قرار می‌دهد تا فورا بتوانید به این صدای ارکسترال گیتار دست پیدا کنید.
اگر اوایل دهه 1990 را هنگام ساخت صداهای فراگیر مخوف، خیره به کفش‌های خود گذرانده‌اید، قطعاً Fluorescence آتش خلاقیت شما را شعله‌ور خواهد کرد.


TC Electronic Gauss Tape Echo

پدال گیتار

Gauss Tape Echo با داشتن صدای گرم اکوهای نواری قدیمی، می‌تواند صدای غنی گیتار گیلمور در دهه 70، صدای دیوانه‌وار گیتار پِیج و صدای جنون‌آمیز گیتار وَن هِیلِن را بازسازی کند.
Gauss صدایی به شدت saturated دارد که فرکانس‌های پایین را کاهش می‌دهد و با نویزهای wow و flutter واقعی، صدای گیتار شما رو حجیم‌تر می‌سازد. همچنین برای صدای Slapback delay دهه 50 به خوبی عمل می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا قطعات اِسکاتی مور را شبیه به خود او بنوازید.

پیشنهاد اکتاو  جیمز هتفیلد از باقیمانده گاراژ (محل تمرین و ساخت اولین آلبوم‌هایشان) گیتار ساخت

TC Electronic Vibraclone Rotary

پدال گیتار
صدای اسپیکرهای در حال چرخش در دهه شصت توسط هندریکس، هَریسون و تِرُوِر جاودانه شد که صدایی مکمل مهارت نوازندگی بالای آن‌ها ایجاد می‌کرد.
Vibraclone Rotary یک حالت Chorale و یک حالت Tremolo دارد تا به خوبی صدای قدیمی چرخشی را بازسازی کند. این پدال می‌تواند به خوبی خصوصیات یک Rotary را با saturation ترکیب کند تا به خوبی به صدایی مشابه به صدای گیتار استیو رِی وان دست یابید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دوازده =