اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

NAMM 2018: کمپانی ESP با دست پر وارد نمایشگاه می‌شود! معرفی 50 محصول جدید

به رسم همیشگی، ESP پیشاپیش ما را با سازهایی که قرار است در NAMM امسال معرفی کند آشنا می‌کند.با این وجود با توجه به تعداد بسیار زیاد گیتارها و بیس‌هایی که برای 2018 معرفی شده‌اند (بیش از 50 مدل LTD به روز شده، طراحی‌های تازه و گسترده)، نمی‌توانیم تصور کنیم که به جز سری نسخه‌های عجیب E-II، در NAMM چیز دیگری برای معرفی باقی بماند. گیتار الکتریک esp
قابل توجه‌ترین سازها، مدل‌هایی برای استفن کارپنتر (گیتاریست گروه Deftones)، شِردر مشهور انگلیسی، اندی جیمز، گیتاریست چیره‌دست و نرگال از گروه Behemoth است و سازهای multi-scale، دارای بریجِ Evertune و مدل‌های Black Metal به ویترین شلوغ ESP اضافه شده‌اند.
در ادامه نگاهی به این مدل‌های تازه خواهیم انداخت و گفته خود ESP را نیز درباره آن‌ها نوشته‌ایم. برای دیدن ظاهر هر مدل، ادامه مطلب را بخوانید و برای اطلاعات بیشتر به وبسایت ESP Guitars مراجعه فرمایید. هر چیز تازه‌ای که برای معرفی در NAMM باقی مانده باشد، ما اولین نفر هستیم که آن را اعلام خواهیم کرد…

مدل‌های سیگنچر جدید

اطلاعیه رسمی ESP: مانند سال‌های گذشته، همه چیز را با یک مدل سیگنچر تازه برای نوازنده مشهور ESP، جورج لینچ آغاز می‌کنیم. LTD GL-KAMI4 بر اساس یکی از مشهورترین مدل‌های ESP Custom Shop این گیتاریست افسانه‌ای طراحی شده و طرح روی بدنه آن، طرح مشهور کامی‌کازه‌ی خود لینچ، با رنگ‌های چشمگیر است و کنار سردسته ساز، شبیه اره است.

گیتار الکتریک esp

بدنه GL KAMI-4 از جنس توسکا است و دسته و فرتبورد آن از جنس افرا و به صورت bolt-on به بدنه متصل شده است (با پیچ). این ساز دارای فلوید روز (Floyd Rose)، یک پیکاپ سیگنچر جورج لینچ، Hunter ساخت Seymour Duncan کنار بریج و یک پیکاپ Single Coil ساخت ESP در کنار دسته (Neck) است.
20 سال پیش، سال 1998 بود که با اولین گیتار سیگنچر گیتاریست Deftones، استفن کارپنتر آشنا شدیم. اکنون با LTD SC-20، به بیستمین سالگرد همکاری استفن با ESP ادای احترام شده است و این گیتار شبیه به زمانی ساخته شده است که استفن از گیتار 6 سیم استفاده می‌کرد.

پیشنهاد اکتاو  ویدیو: مقایسه اسکوایر 150 دلاری با فندر 3500 دلاری

گیتار الکتریک esp

اتصال دسته به بدنه به صورت Neck-thru (یک تکه) طراحی شده و دسته آن از جنس افرا با کناره‌هایی از جنس توسکا است و طرح چوب بدنه، زیر رنگ سبز آن قابل دیدن می‌باشد. این گیتار مجهز به یک پیکاپ Seymour Duncan JB SH-4 به همراه دو پیکاپ ESP Designed LH-150N و LS-120N است و در کنار فرتبورد از جنس آبنوس آن، نشان‌گرهایی شب‌رنگ قرار داده شده است.
علاوه بر گیتار پیشین، دو مدل سیگنچر محبوب او اکنون با رنگ تازه عرضه می‌شوند (ظاهراً وقت آن رسیده است که گامی فراتر از رنگ سیاه ساده برداریم). LTD SCT 607B با رنگ سبز و LTD SC-608B به رنگ قرمز عرضه خواهد شد.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

صحبت از رنگ تازه شد؛ امسال مدلی عرضه خواهد شد که تمام سال همه منتظر آن بوده‌اند. گیتاریست متالیکا، کرک همت، 12 ماه گذشته را با نسخه‌ای بنفش رنگ از گیتار سیگنچر ESP خود به اجرا پرداخت و اکنون می‌توانید با LTD KH-602 شما نیز این ساز را تجربه کنید.

گیتار الکتریک esp

این گیتار مجهز به پیکاپ‌های سیگنچر کرک همت یعنی Bone Breaker محصول EMG است و فرتبورد سازگار با محیط زیستِ آن، از جنس Pau Ferro است. سیگنچر تازه دیگر، LTD NW-44 است که متعلق به نیل وِستفال، گیتاریست گروه راک فلوریدایی A Day To Remember است.
بدنه آن مانند سری EC، رنگ بدنه سفید و اتصال دسته به بدنه از نوع Set-thru (چسبانده شده) است. طول ارتعاش سیم 5/25 اینچ است، جنس بدنه از چوب ماهون با رویه‌ای جنس افرا و دسته از جنس ماهون است. این ساز مجهز به یک پیکاپ Bare Knuckle Aftermath است.

گیتار الکتریک esp

مدتی است که شردر انگلیسی، اندی جیمز با ESP همکاری می‌کند و اکنون گیتارهای سیگنچر او به بریج Evertune مجهز شده‌اند. گیتار شش سیم AJ-1 EverTune (به رنگ سیاه) و گیتار هفت سیم AJ-7 (به رنگ سفید) اکنون مجهز به پیکاپ‌های EMG 66/57 با روکش کروم سیاه شده‌اند.

پیشنهاد اکتاو  پدال دیستورشن Suhr Mini Riot معرفی شد

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

دو عضو از سلاطین لهستانی متال، یعنی Behemoth صاحب سیگنچرهای تازه خواهند شد. مدل تازه خواننده‌ی گروه یعنی نرگال، LTD Nergal-6 است که شکل بدنه آن مانند سری EC است و قطعات به کار رفته در آن به رنگ سیاه و مجهز به پیکاپ‌های Fishman Fluence می‌باشد.

گیتار الکتریک esp

مدل تازه بیسیست گروه، اوریون، LTD Orion-5 است که یک بیس پنج سیم مجهز به پیکاپ‌های Seymour Duncan P/J است. رنگ بدنه هر دو ساز سیاه است و نماد گروه روی فرتبورد آن‌ها هک شده است.

گیتار الکتریک esp

هنوز سیگنچرها تمام نشده‌اند. سه سیگنچر دیگر نیز به روزرسانی شده‌اند. اول از همه، اکنون گیتار بیل کِلیهِر از گروه Mastodon یعنی مدل LTD Sparrowhawk به رنگ آبی روشن عرضه خواهد شد.

گیتار الکتریک esp

LTD MK-600، گیتار میل پِتروزا از گروه Kreator اکنون به رنگ سیاه جلا داده شده عرضه می‌شود.

گیتار الکتریک esp

و در انتها، لارز فرِدریکسِن از گروه پانک راک Rancid صاحب مدل تازه‌ای از مدل LTD Volsung خود، اکنون با رنگ سیاه شده است که روی آن طرحِ «آسیب دیده» و «دست دوم» وجود دارد.

گیتار الکتریک esp


گیتارهای Multi-Scale جدید

گیتار الکتریک esp

اطلاعیه رسمی ESP: سال‌ها است که از ما گیتارهای multi-scale می‌خواهید و ما به شما قول چنین سازهایی داده‌ایم: ما به خواسته‌های شما گوش می‌کردیم اما طراحی سازی که کیفیت همیشگی ESP را داشته باشد، زمان‌بر است. اکنون زمان آن رسیده است تا LTD M-1007MS هفت سیم و M-1008MS هشت سیم را معرفی کنیم.
گیتارهای Multi-scale از چیدمان زاویه‌دار فرت‌ها بهره می‌برند تا طول ارتعاش هر سیم گیتار متفاوت باشد. این گونه سفتی هر سیم بهینه خواهد بود و همچنین بسیاری از نوازندگان می‌گویند که چنین فرتبوردی، برای دست ارگونومیک‌تر است.
این مدل‌های تازه طول ارتعاش سیم بین 5/25 اینچ تا 27 اینچ دارند. اتصال دسته به بدنه هر دو از نوع bolt-on است و بدنه ضخیم آن از جنس افرای نقش‌دار و پشت آن از جنس ماهون است.

گیتار الکتریک esp

دسته هر دو مدل پنج تکه و از جنس افرا و چوب exotic purple heart است. فرتبورد از جنس آبنوس مکاسار به همراه نقطه‌هایی از جنس صدف آبالون است.
قطعات با کیفیت M-1007MS و M-1008MS شامل پیکاپ‌های Seymour Duncan Nazgul و Sentient است که مخصوص طراحی زاویه‌دار این مدل‌ها طراحی شده‌اند و فاصله آهنرباهای این پیکاپ‌ها برای طراحی multi-scale بهینه شده است.
کنترل push-pull روی صدای ساز، شما را قادر به coil splitting می‌کند تا بتوانید به صداهای گوناگونی دست یابید. دیگر قطعات این سازها، بریجِ Hipshot multi-scale و ESP locking tuners است.

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: مانیتور صدای MkII محصول JBL، عملکردی عالی با قیمتی اندک

سری جدید BM

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

اطلاعیه رسمی ESP: از سه مدل تازه در یک سری تازه به نام LTD Black Metal رو نمایی می‌کنیم. این گیتارها که کیفیتی قابل مقایسه با مدل‌های سری LTD Deluxe 1000 دارند، LTD EC Black Metal، LTD M Black Metal و LTD Viper-7 Black Metal هستند.
همه آن‌ها شباهت‌هایی در طراحی دارند از جمله یک پیکاپ با کیفیت و ظاهری کاملاً سیاه، بدنه سیاه، قطعات سیاه و حتی لوگوی تازه طراحی شده LTD روی سر دسته.
همه مدل‌های مجهز به پیکاپ Seymour Duncan “Blackened” Black Winter هستند که مستقیماً در بدنه گیتار سوار شده است، فرتبورد از جنس آبنوس ماکاسار است و بدون نقطه و نشانه است، مارکرهای کنار دسته شب‌تاب هستند و دور بدنه و فرت‌بورد سیاه است.


گیتارهای جدید سری LTD Delux 1000

گیتار الکتریک esp

هزاران هزار نوازنده جدی، هر روز گیتارهای سری LTD Deluxe 1000 خود را به دلیل قابل اطمینان بودن و عمکرد با کیفیت آن‌ها به استودیو می‌برند یا با آن‌ها به اجرای زنده می‌پردازند. چند مدل تازه در این سری محبوب داریم.
LTD EC-1007 EverTune هفت سیم و LTD EC-1008 EverTune هشت سیم با شکل محبوب EC، از بریج EverTune استفاده می‌کنند تا همیشه در کوک باقی بمانند. EC-1007 EverTune مجهز به پیکاپ‌های EMG60-7H/EMG 81-7H و EC-1008 EverTune مجهز به پیکاپ‌های EMG60-8H/EMG81-8H می‌باشد.

گیتار الکتریک esp

EC-1000QM EverTune مدل دیگر مجهز به EverTune است که بدنه‌ای با افرای نقش‌دار با رنگ قهوه‌ای آفتاب سوخته دارد.

گیتار الکتریک esp

مدل زیبای EC-1000FM به مجموعه ما اضافه شده است. این مدل با بدنه افرای شعله‌ور خود به دو رنگ بنفش و سبز عرضه می‌شود. فرتبورد آن از جنس آبنوس است و پیکاپ‌های با کیفیت آن، ساخت Seymour Duncan است.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

در ادامه به مدل‌های جدید EC-1000 می‌پردازیم، اکنون پیکاپ‌های Fishman Fluence Modern Humbucker در دو نسخه تازه EC-1000 یعنی EC-1000S Fluence (به رنگ سیاه) و EC-1000FM Fluence (با افرای شعله‌ور به رنگ چشم ببر) ارائه می‌شود.
LTD H3-1000 تازه، بدنه‌ای مشابه با ESP Horizon-3 دارد، اما قیمت آن به گونه‌ای است که نوازندگان بیشتری توان خرید آن را دارند. اتصال دسته به بدنه H3-1000 از نوع Set-thru است و طول ارتعاش سیم آن 5/25 اینچ است. بدنه آن چون ماهون و روی آن افرای شعله‌ور است. این بدنه به دسته‌ای سه تکه از جنس افرا و با فرتبوردی از جنس آبنوس ماکاسار متصل شده است.

پیشنهاد اکتاو  NAMM 2018: آشنایی با نمایشگاه NAMM

گیتار الکتریک esp

بریج این ساز Tonepros TOM است و انتهای سیم‌ها از بدنه عبور می‌کنند و پیکاپ‌ها Seymour Duncan Custom-5/Jazz به همراه کنترل push-pull coil split روی کنترل tone هستند.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

همچنین در سری H، تغییراتی در طراحی مدل LTD H-1001 QM ایجاد کرده‌ایم: حاشیه فرتبورد را حذف کرده‌ایم و پیکاپ‌های Seymour Duncan را مستقیم در بدنه گیتار سوار کرده‌ایم. LTD H-1007FM نسخه هفت سیم ساز با رویه افرای شعله‌ور به رنگ سیاه شفاف است.

گیتار الکتریک esp

آخرین مدل اضافه شده به سری LTD Deluxe، مدل تازه LTD MH-1000NT STP به رنگ بنفش است که طرح چوب افرای آن قابل دیدن می‌باشد. پیکاپ‌ها مستقیماً روی بدنه متصل شده‌اند. LTD SN-1000HT دارای دو پیکاپ هامباکر با کیفیت Seymour Duncan به همراه یک بریج ثابت به رنگ متالیک است.

گیتار الکتریک esp


مدل‌های جدید سری LTD 400

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

اطلاعیه رسمی ESP: هدف ما از تولید سری LTD 400، تولید سازهایی با کیفیت برای نوازندگانی است که در اجرای زنده و ضبط‌های خود جدی هستند؛ تا بتوانند با پرداخت قیمتی نسبتاً کم، صاحب سازی با قطعات باکیفیت شوند.
اعضای تازه این مجموعه از گیتارها شامل LTD FRX-400 و گیتار هفت سیم LTD FRX-407 است. هر دو مدل ظاهر کج و تیز FRX را دارند و مجهز به پیکاپ‌های EMG و Floyd Rose هستند.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

سری MH طراحی شکل Horizon (همچون سطح منحنی روی گیتار) را با جنبه‌هایی از طراحی سری M همچون سر دسته ترکیب کرده است. گیتارهای جدید LTD MH-400M و LTD MH-400M NT گیتارهایی با ظاهری زیبا با رنگ طبیعی چوب ماهون هستند. هر دو مدل مجهز به پیکاپ‌های Seymour Duncan هستند که به طور مستقیم روی بدنه گیتار متصل شده‌اند.

گیتار الکتریک esp

LTD MH-400B جدید، یک گیتار شش سیم باریتون به رنگ سیاه است که پیکاپ‌های اکتیو EMG به طور مستقیم روی بدنه آن سوار شده‌اند.
آخرین مدل اضافه شده به سری 400، مدل LTD Viper-400M است که ظاهر نامتقارن و خشن Viper که دارای دو بریدگی در کنار دسته است را با رنگ طبیعی چوب ماهون ترکیب کرده است. این گیتار مجهز به پیکاپ‌های Seymour Duncan است.

گیتار الکتریک esp


مدل‌های جدید سری LTD 200

گیتار الکتریک esp

اطلاعیه رسمی ESP: گیتارهای سری LTD 200 بسیار به صرفه و بین گیتارهای با چنین قیمت اندکی، جزء باکیفیت‌ترین‌ها هستند.
مفتخر هستیم که به مدل‌های هیجان‌انگیزی همچون LTD Arrow-200 را به سری 200 سال 2018 اضافه کرده‌ایم. این گیتار با ظاهر خشن خود، دارای ساختار set-neck، Floyd Rose و یک جفت پیکاپ هامباکر ESP Designed است.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

گیتارهای هفت سیم و هشت سیم سری EC نیز اکنون با دو مدل LTD EC-257 و LTD EC-258 با قیمت کمتری در دسترس هستند. EC-257 یک گیتار هفت سیم با طول ارتعاش سیم 5/25 اینچ به همراه بریج TOM و مجهز به پیکاپ‌های Open-Coil ESP Designed است. EC-258 یک گیتار هشت سیم با طول ارتعاش سیم 5/26 اینچ با پیکاپ‌های صابونی شکل ESP Designed و بریج ثابت است.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

مدل تازه LTD EX-200 اکنون با ساختار set-neck و با دو رنگ سیاه و قرمز متالیک عرضه می‌شود و دارای پیکاپ‌های هامباکر ESP Designed و بریج TOM است. LTD H-200FM جدید نیز اکنون دارای ساختار set-neck است.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

در کل سری 200 با مدل‌های تازه LTD M-200، LTD M-200FM، LTD MH-200، LTD MH-203QM، LTD MH-200QMNT و LTD Viper-201B گامی به جلو برداشته است. تمام این گیتارها بسیار به صرفه هستند و صدا و خوش‌دستی آن‌ها به نوازندگی شما کمک خواهد کرد.


بیس های بروز شده LTD

گیتار الکتریک esp

اطلاعیه رسمی ESP: از فرصت استفاده کرده‌ایم تا چند تا از محبوب‌ترین بیس‌های LTD را کمی بهبود بخشیم. اول از همه، LTD B-208SM نسخه بهبود یافته B-208 است که خود یکی از بهترین بیس‌های 8 سیم موجود در بازار است و اکنون با رویه افرای طرح‌دار، فرتبورد جاتوبای برشته و چیدمان تازه کنترل‌ها عرضه می‌شود.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

علاوه بر این، در سری B، مدل‌های LTD B-204FM و LTD B-205FM اکنون رنگ قرمز و آبی با طرح و نقش چوب را با چوبی تازه برای فرتبورد و چیدمان بهینه کنترل‌ها به دو مدل محبوب و ارزان قیمت بیس‌های LTD افزوده‌اند.

گیتار الکتریک esp

گیتار الکتریک esp

و سرانجام، بیس LTD AP-204 اکنون به رنگ سیاه و طرح چوب در دسترس است و هر دو بسیار زیبا هستند. بعداً بیس‌های بیشتری معرفی خواهیم کرد، پس نگران نباشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

  • خانه
  • NAMM
  • اخبار
  • NAMM 2018: کمپانی ESP با دست پر وارد نمایشگاه می‌شود! معرفی 50 محصول جدید