اولین مجله تخصصی تجهیزات موسیقی

P یعنی Prologue | سینتی‌ سایزر پلی‌فونیک هایبریدی تازه Korg

در ماه اکتبر، Korg نام سینتی‌سایزری که قرار بود در NAMM 2018 معرفی کند را تا حدودی اعلام کرده بود. فقط می‌دانستیم که نام آن با P آغاز می‌شود و ممکن است در اسم آن عدد نیز وجود داشته باشد… یا نداشته باشد. ابتدا در برخی از انجمن‌ها اطلاعاتی لو رفت و اکنون رسماً و مستقیماً Prologue 8 و Prologue 16 از جانب Korg معرفی شده‌اند که به نظر عالی می‌آیند!

سینتی سایزر Korg

Korg Prologue

شاید این اسم محبوب‌ترین اسم از بین نام‌های پیش‌بینی شده که با P آغاز می‌شود بوده است و اکنون که محصول را دیده‌ایم، به نظر می‌رسد که به همان اندازه که انتظار داشتیم، رویاگونه است. Prologue 8 یک سینتی‌سایزر هایبریدی 49 کلاویه‌ای 8 آوایی است، Prologue 16 نسخه 61 کلاویه‌ای و 16 آوایی است. «هایبرید» بودن آن به این دلیل است که فناوری آنالوگ و دیجیتال را ترکیب می‌کند و به قول خودشان «قدرت آنالوگ» را با «آزادی دیجیتال» ترکیب کرده‌اند.

سینتی سایزر Korg

بخش آنالوگ بر اساس نقاط قوت Minilogue و Monologue ساخته و از 2 VCO، یک فیلتر، 2 envelope generator، یک VCA و یک LFO تشکیل شده است. بخش دیجیتال با یک نوسانگر دیجیتال چند موتوره سوم، دیجیتال و امواج FM را وارد بازی کرده است. «تولید کننده نویز، نوسانگر VPM و افکت‌های دیجیتال با کیفیت (modulation و delay/ریورب) صدایی فلزی و پیچیده و هارمونیک‌هایی را تولید می‌کنند که هرگز فکر نمی‌کردید امکان‌پذیر باشند.» یک نرم‌افزار ویرایشگر هم موجود خواهد بود تا با استفاده از آن برنامه‌های نوسانگر خود را وارد دستگاه نمایید.

طبق توضیحات منتشر شده، کلاویه‌های Prologue بزرگ هستند، پنل آن آلومینیوم سیاه، کناره‌های آن چوبی و کنترل‌های آن فلزی هستند.

پیشنهاد اکتاو  مانیتورهای استدیویی چیست؟ چه تفاوتی با بلندگوهای عادی دارد؟

مشخصات دیگر آن شامل یک arpeggiator می‌شود که «bi-timbral» است که یعنی می‌توانید همزمان دو برنامه را اجرا کنید. در Prologue 16 یک بخش کامپرسور اختصاصی دارای یک VU meter وجود دارد تا گرمای بیشتری به فرکانس‌های پایین اضافه کند.

شایعه شده است که قیمت Prologue 8 حدود 1500 یورو و قیمت Prologue 16 حدود 2000 یورو است. همیشه فکر می‌کردم ظاهر Minilogue کمی عجیب و به گونه‌ای نامتعادل است، اما Prologue این ظاهر را اصلاح کرده است. در ویدئوی زیر، این محصول Korg کاملاً جالب به نظر می‌رسد.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

  • خانه
  • بررسی
  • P یعنی Prologue | سینتی‌ سایزر پلی‌فونیک هایبریدی تازه Korg