n 0 مجموعه - تومان

10 ترفند و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز گیتار

Home مقالات10 ترفند و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز گیتار
New song

10 ترفند و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز گیتار

2دیدگاه ها

شما می‌توانید با داشتن ذهنیت درست خودتان نواختن گیتار را بیاموزید. اما چگونه باید به نوازندگیتان بدون وجود یک راهنما و استاد به درستی سمت و سو بدهید؟ حقیقت این است که تمرین همیشه باعث پیشرفت و تکامل نوازندگی شما نمی‌شود، بلکه تنها تمرین درست و بی نقص می تواند به بهبود نوازندگی شما کمک کند. در اینجا ما به شما 10 ترفند مهم و کلیدی گیتار که باعث کمک به شما در یادیگیری می شود را معرفی خواهیم کرد. 10 ترفند و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز

نت خوانی را یاد بگیرید
خواندن نت به آن سختی که به نظر می آید نیست، در این مرحله کتاب بهترین دوست شماست. اما اگر دوستی هم دارید که نت خوانی موسیقی را بلد است حتما از او کمک بگیرید. به محض اینکه شما نت خوانی را یاد بگیرید به حجم عظیمی از منابع مناسب برای یادگیری دسترسی پیدا خواهید کرد و می توانید خودتان منابعتان را انتخاب کنید و بخوانید.

 

سعی کنید عاشق تب ها شوید
تب ها معمولا میانبرهایی برای خواندن موسیقی به حساب میایند اما شما معمولا آنها را با هم جفت شده می بینید. وقتی که می خواهید آهنگ مورد علاقه خودتان را بنوازید به راحتی می توانید تب آن را (که قالبا درست هم می‌باشند) از اینترنت پیدا کنید. یادگیری به این سبک به شما کمک می کند تا بهتر و دقیق‌تر گوش بدهید.

 

به انگشت کوچکتان عشق بورزید
معمولا انگشت کوچک ضعیفتر از باقی انگشت ها است و کار راحت‌تر این است که انگشت کوچک خود را به کلی فراموش کنید اما اگر بخواهید می توانید در دست خود برای آن نقش مهمتری پیدا کنید. از انگشت کوچکتان به اندازه باقی انگشت‌ها (حتی بیشتر) کار بکشید تا به اندازه انگشتان دیگر قدرت داشته باشد.

 

به پینه‌های دست خود افتخار کنید
صادقانه بخواهم بگویم احتمالا پینه دست‌های شما فقط برای سایر نوازنده ها جذاب خواهد بود و نه کس دیگر. اما شما باید به این پینه‌ها که نشانه تمرین‌های زیاد شما است افتخار کنید. یاد بگیرید تا به انگشتان زخمی و نوک انگشتان تخت شده از تمرین زیاد به عنوان مدال افتخار نوازندگی خود نگاه کنید. 10 ترفند

و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز

کلاسیک یا جز را امتحان کنید
اگر واقعا میخواهید در نوازندگی انگشتانتان و قدرت آن‌ها ارتقا بدهید، بد نیست این نکته را بدانید که نواختن در سبک کلاسیک (و یا فلامنکو) بدون استفاده از تکنیک‌های زیاد غیر ممکن می باشد. اگر میخواهید هنر به سادگی بداهه نواختن را بیاموزید، جز نوازی بهترین گزینه برای شما است و نتیجه آن شما را شگفت زده خواهد کرد. 1

0 ترفند و نکته مهم برای نوازندگان خودآموز

گام‌ها و آکورد‌های آن کلید را یاد بگیرید
به خاطر بسپارید که هر آکورد به کدام گام مرتبط می باشد. وقتی در حال تمرین یا همنوازی می باشید، گام‌ها و آکوردها به شما درک بهتری از اینکه قطعات چگونه ساخته می‌شوند می‌دهند.

 

یک دوست برای تمرین کردن پیدا کنید
رقابت‌های دوستانه همواره به پیشرفت هر دو نوازنده کمک می‌کند و باعث می‌شود ساعت‌های تمرین به سرعت بگذرد و به شما در حین نواختن سولو‌های دشوار و توالی آکورد‌ها انگیزه می‌دهد.

 

30 دقیقه تمرین منظم بهتر از 3 ساعت تمرین نامنظم است
نکته مشترکی که تمام نوازنده های بزرگ در تمام سبک ها و سازها با آن موافقند این است که اگر هر روز بطور مداوم 30 دقیقه تمرین کنید نتیجه بسیار بهتری برای شما خواهد داشت تا اینکه هفته‌ای 3 ساعت تمرین کنید. تمرین مداوم به مانند قوانین ورزشی است، اینکه تمرین جزیی از برنامه های روتین زندگی شما باشد نقش بزرگی را در روند پیشرفت و موفقیت شما ایفا خواهد کرد.

 

آکورد های باره‌دار خیلی هیجان انگیزند ( آنقدر به خودتان بگویید تا باور کنید)
آکورد F (فا ماژور) باید اولین آکورد باره‌داری باشد که یاد می‌گیرید. چرا که بیشتر آکورد‌های باره‌دار یا شکل یکسانی دارند یا خیلی به هم شبیه هستند. این آکورد‌ها به دستان شما فشار زیادی وارد می‍‌کنند، اما زمانی که با تمرین زیاد به این مهارت می‌رسید دستان شما قدرت نواختن برای ساعت ها نوازندگی را خواهند داشت. تعویض گام‌ها، نواختن بدون کاپو، آهنگ نویسی و یادگیری آهنگ‌ها به این طریق برای شما بسیار راحتتر خواهد بود.

 

زمان مناسب برای دست کشیدن از تمرین را بدانید
اگر دستانتان می لرزد یا نوک انگشتانتان کبود شده است بدانید که بیش از حد تمرین کرده‌اید. دستان شما به مانند سایر عضلات بدنتان از عضله تشکیل شده و اینکه بدانید چه زمانی تمرین را متوقف کنید به شما این اطمینان را می دهد که فردا هم دوباره می توانید تمرین کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *