n 0 مجموعه - تومان

7 اصل مراحل ضبط موزیک در منزل

Home مقالات7 اصل مراحل ضبط موزیک در منزل
photo-1489641493513-ba4ee84ccea9

7 اصل مراحل ضبط موزیک در منزل

بدون دیدگاه

چه یک تجهیزات چند ده میلیون تومانی ضبط داشته باشید و یا یک نرم افزار آهنگسازی رایگان که بر روی لپ تاپتان نصب شده، شما به یک چیدمان راحت و کارآمد احتیاج دارید تا بتوانید ایده‌هایتان را از ذهنتان به بیرون متنقل کنید. در اینجا هفت اصل پایه‌ای برای برنامه‌ریزی و مدیریت چیدمان ضبط ارائه میشود تا ذهنتان آزادتر شده و بیشتر به خود موزیک فکر کنید تا لوازم مورد نیاز.

 

موقعیت مکانی باند مانیتورها

به طور ایده آل بهتر است که یک مثلث متساوی الاضلاع درست کنید که سر شما راس مثلث و در سمت راست و چپتان مانیتورها قرار بگیرند. البته اینکه قرار است مقداری خم شوید تا از کیبورد استفاده کنید هم در محاسبات فواصل در نظر داشته باشید. اگر در مکان کاملا درست قرار گرفته باشید گوشهای شما به درستی در یک محیط متعادل استریویی خواهند بود. مراقب باشید که مانیتورها را حتما از هم جدا کنید و ترجیحا روی یک سطح سخت قرار ندهید تا انتقال صدا به سطح، به حداقل برسد. یک انتخاب معقول از لحاظ هزینه ای میتواند شامل اسنتدهای مانیتور و یک پایه فومی ارزان قیمت باشد.

 

اداره کردن سیم ها

یک توده سیم زیاد باعث سردرگمی می‌شود. از چند برچسب ساده استفاده کنید تا سر و ته (ورودی و خروجی) سیم ها را علامت گذاری کنید و در صورت نیاز به یک سیم خاص فقط کافیست ابتدا و انتهای آنرا بررسی کنید. سعی کنید حروف را تا جای ممکن بزرگ بنویسید تا بتوانید حتی اگر دور یک سیم پیچیده شدند یا پشت یک کنسول قرار گرفتند آنها را بخوانید، همچنین سیمهای رنگی هم میتواند راه حل خوبی برای راحت پیدا کردن ورودی و خروجی هر سیم باشد.برای منظم نگه داشتن سیم ها میتوانید از لوله های عایق ارزان ساده یا سیم پیچ های پلاستیکی استفاده کنید.

 

حداقل رساندن MIDI

با اختراع این حجم زیاد برنامه های سینث (SYNTH) در نظر بگیرید که آیا واقعا به کانکشن‌های MIDI احتیاج دارید؟ با کم کردن میزان کانکشن‌های MIDI مطمئنا احتمال بروز مشکل را کم میکنید.

 

استفاده از USB کنترلر کیبورد

اگر آماده‌اید که خودتان را از شر MIDI راحت کنید (یا اصلا از آن استفاده نکنید) به راحتی می‌توانید صدای برنامه خود را با USB کنترلر کیبورد کنترل کنید. قیمت این USB ها نسبتا ارزان بوده و مستقیما به سیستم شما متصل میشوند. ماژول های پیچیده‌تر و چندکاره‌تری هم هستند که حتی امکان Transport و Fade موقع تنظیم و میکس به شما می‌دهند.

 

از کابل بلندگو برای بلندگوهایتان استفاده کنید

کابل‌های بلندگو و کابل‌های ساز هردو از جک‌های یک چهارم اینچی استفاده میکنند، اما کابل‌های سازها محافظت شده هستند در حالیکه کابل‌های بلندگو‌ها اینطور نیستند. کابل‌های مخصوص ساز بیشتر در معرض اختلالات برقی هستند پس آنها را به بلندگو ها نصب نکنید، برای بلندگو ها قدری خرج کنید و کابل های مختص به آنها را خریداری کنید.

 

برق

دوشاخه ها را مستقیما به پریز های روی دیوار نزنید. نوسانات برق و جرقه های ولتاژی ممکن است بیشتر از یک صدای نویز ساده خسارت داشته باشند و وسایل شما را به کلی بسوزاند. از سرمایه خود با استفاده از محافظ‌های مناسب مراقبت کنید.

 

طراحی ارگونومی

فضای استودیویی و وسایل ضبط خود را طوری تنظیم کنید که کاملا مناسب کاری که می‌کنید باشد. همچنین مراقب باشید که ساعت‌ها قوز کردن روی کیبورد و نگاه مستقیم زیاد به مانیتور تاثیرات جدی روی بدنتان خواهد داشت. یک چهارپایه قابل تنظیم که پشتتان را محافظت میکند تهیه کنید. مانیتور خود را روی بلندی مناسب نصب کنید تا برای دیدنش گردن خود را پایین یا بالا نبرید. کیبورد را در فاصله مناسبی از خود قرار دهید. کنترلرها را در فاصله‌ای قرار دهید که به راحتی قابل دسترس باشند (ترجیحا با چرخش صندلی قابل دسترس باشند)، محل کاری که به درستی چیده شده باشد به شما کمک میکند تا راحتتر باشید و در نتیجه ایده‌ها بهتر به جریان درخواهند آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *