n 0 مجموعه - تومان

Bass Drum Secrets

خانهدرامBass Drum Secrets

Bass Drum Secrets

85,000 تومان

یکی از عناصر منحصر به فرد این دوره‌ی آموزشی (BDS 2.0) این است که سه مدرس متخصص در آن حضور دارند. هر یک، بخش خاصی را تدریس می‌کنند. جارد فالک یک درامر کنسرت است که از تکنیک Heel-toe (پاشنه-پنجه) استفاده می‌کند. درامر بعدی دیو آتکینسون (Dave Atkinson)، یک درامر قدرتمند استودیویی است که از تکنیک اسلاید (Slide) استفاده می‌کند. و در نهایت شان لَنگ (Sean Lang)، یک درامر بسیار تکنیکی که از تکنیک پاصاف (Flat Foot) برای اجرای ضربات سریع با یک پا استفاده می‌کند.
جدا از بحث تکنیک‌های جداگانه، این سه مدرس هر یک توصیه‌ها و فوت و فن‌های منحصر به فردی را به شما آموزش می‌دهند. این به شما اجازه می‌دهد که بتوانید مفاهیم اصولی متنوعی را در درام‌نوازی خود به کار بگیرید. در نهایت، شما می‌توانید به سبک منحصر به فرد خود در اجرای درامز برسید و دیگر به یک دیدگاه اکتفا نکنید.

 

محتوای این دوره آموزشی

شروع کار
در بخش ابتدایی، دوره‌ی آموزشی BDS 2.0 (رازهای بیس درام 2) معرفی می‌شود. شما با سه مدرس این دوره آشنا می‌شوید: جارد، شان و دیو. و اصول ابتدایی بیس‌‌درام را یاد می‌گیرید. درس‌های این بخش شامل این موارد می‌شود: انتخاب و خرید یک پدال، کوک کردن درام و تنظیم صدای آن، تنظیم کردن پدال بیس‌درام، ارتفاع صندلی و نحوه نشستن صحیح، توصیه‌هایی برای تنظیم بیس‌درام، تکنیک Heel up، تکنیک Heel down، تکنیک Flat Foot (پا صاف) و همینطور نکاتی دیگر که برای شروع لازم دارید.

استقلال بیس‌درام
استقلال بیس‌درام چیزی است که درامرهای زیادی با آن مشکل دارند. اینکه بتوانید دست‌ها و پاها را به صورت مستقل حرکت دهید و همچنین بین پای راست و چپ، استقلال وجود داشته باشد، کار آسانی نیست. در این بخش، به این مسائل پرداخته می‌شود. این بخش شامل الگوهایی برای سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته می‌شود که به کمک آن‌ها بتوانید با استقلال بیشتری بیس‌درام را اجرا کنید. وقتی که این بخش را تمام کردید، می‌توانید با آهنگ‌های هم‌نوازی (play-along) تمرین کنید.

تکنیک Heel-toe (پاشنه-پنجه)
درامرهای بسیاری تکنیک Heel-toe را بلد نیستند. وقتی که این تکنیک به صورت صحیح تدریس شود، می‌شود آن را در چند دقیقه آموخت. اما بدون آموزش صحیح، ممکن است روزها و حتی هفته‌ها طول بکشد تا آن را یاد بگیرید. در این بخش، مدرس به صورت گام به گام و با مثال، به شما آموزش می‌دهد که چطور با تکنیک Heel-toe بنوازید. شما یاد می‌گیرید که چطور این تکنیک را اجرا کنید و چطور از آن در درام‌نوازی خود استفاده کنید.

تمرین‌های تکنیک Heel-toe (پاشنه-پنجه)
وقتی که تکنیک Heel-toe را آموختید، لازم است که آن را در درام‌بیت‌ها و پاساژهای واقعی امتحان کنید. این بخش الگوهای تمرینی مختلفی را در سطوح مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه می‌دهد که به صورت خاص از این تکنیک در آن‌ها استفاده کنید. این مثال‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید double stroke در درام‌بیت‌های خود اجرا کنید و بتوانید در آینده، درام‌بیت‌ها و پاساژهایی با کمک تکنیک Heel-toe بسازید!

تکنیک Slide (اسلاید)
در این بخش، تکنیک Slide آموزش داده می‌شود، تکنیکی که جایگزین محبوبی برای تکنیک Heel-toe است. دیو اتکینسون اصول ابتدایی این تکنیک را به شما آموزش می‌دهد، مواردی همچون: کفش مناسب و تنظیمات پدال، چگونگی کار روی این تکنیک، توسعه‌ی این تکنیک روی پای چپ و چگونگی استفاده از این تکنیک در درام‌بیت‌ها و پاساژها. تکنیک Slide را می‌توان در سبک‌های مختلف موسیقی به کار گرفت و این تکنیک، یک راه رایج برای اجرای Double Strokeهای سریع است!

تمرین‌های تکنیک Slide (اسلاید)
در این بخش، شما از تکنیک Slide در درام‌بیت‌ها و پاساژهای واقعی استفاده می‌کنید. این بخش در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته مطرح می‌شود که کم کم سختی آن افزایش پیدا می‌کند. هر یک از درام‌بیت‌های معرفی شده شامل ده حالت منحصر به فرد دیگر هستند و پاساژها هم پنج حالت منحصر به فرد دارند. در این بخش، مهارتی که تازه یاد گرفته‌اید را به کمک این تمرین‌های جذاب، امتحان کنید و آماده باشید که به صورت قابل توجهی از بیس‌درام در موسیقی خود استفاده کنید!

تک‌ضرب دابل‌پدال 1 (Double Pedal Single Strokes 1)
در این بخش، شان لنگ به شما Single Strokeهایی برای دابل‌پدال آموزش می‌دهد. شان مباحث مختلفی را در این بخش تدریس می‌کند، این مباحث عبارتند از: نقش Groove، رسیدن به تعادل و کنترل، الگوهای ابتدایی چنگ و دولاچنگ، تریوله‌های بیس‌درام، تعیین وظایف برای هر پا، درام‌بیت‌های Single Stroke، پاساژهای Single Stroke، تمرین‌های ارزش زمانی نت‌ها و … . اجرای سریع Single Strokeها یک بخش ارزشمند در نواختن بیس‌درام است، چه دابل‌پدال داشته باشید، چه تک‌پدال.

تک‌ضرب دابل‌پدال 2 (Double Pedal Single Strokes 2)
در این بخش، دیو اتکینسون نگاه دقیق‌‌تری به اجرای Single Strokeها روی دابل‌پدال می‌اندازد. دیو در این بخش، موضوعات مختلفی را مطرح می‌کند: تمرین‌های گرم کردن برای دابل‌بیس، تمرین دادن پای ضعیف‌تر، تریوله‌های دابل‌بیس Slide، کار روی سرعت‌های پایین، افزایش سرعت با Single Strokes، افزایش استقامت، تکنیک Swivel، هم‌نوازی با موسیقی، استقلال بین دست و پا و کسرمیزان‌های غیرمعمول. تمام این‌ها به صورت جزئی و گام به گام آموزش داده می‌شوند.

دوضرب دابل‌پدال (Double Pedal Double Strokes)
سپس جارد فالک، Double Strokeها را با دابل‌پدال توضیح می‌دهد، که شامل الگوهای ابتدایی دولاچنگ، تریوله‌های دولاچنگ و رودیمنت Hertas با Double Stroke می‌شود. این بخش می‌تواند درام‌نوازی شما را متحول کند و شما را از باقی درامرها جدا کند. با ترکیب کردن توصیه‌ها و نکات آموزشی این سه درامر، شما فرصت خلق سبک خاص درام‌نوازی خود را به دست می‌آورید.

درام‌بیت‌های دابل‌بیس شکسته (Broken Double Bass Beats)
در این بخش، شان لنگ درام‌بیت‌های شکسته با دابل‌بیس را آموزش می‌دهد. این الگوها برای خلق grooveهایی جذاب عالی هستند و دابل‌بیس به آن‌ها کمک می‌کند جذاب‌تر شوند. شان 11 مثال در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه می‌کند. شما می‌توانید ابتدا این مثال‌ها و الگوها را یاد بگیرید. سپس، وقتی که با این مفاهیم ارتباط برقرار کردید، می‌توانید خودتان الگوهایی منحصر به فرد بسازید و خلاقیت شما پشت درامز افزایش پیدا خواهد کرد.

تمرین‌های دابل‌بیس
در این بخش، تمرین‌های خیلی جذابی برای دابل‌بیس معرفی می‌شود که می‌توانید فورا از آن‌ها در درام‌نوازی خود بهره بگیرید. دیو اتکینسون در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، درام‌بیت‌ها و پاساژهایی برای تمرین دابل‌بیس به شما ارائه می‌کند. اگر تا اینجا دروس را دنبال کرده باشید، در این بخش تمرین‌هایی عالی در انتظار شماست که می‌توانید از آنچه آموخته‌اید، استفاده کنید و لذت ببرید.

متال و درام‌بیت‌های انفجاری (Blast Beats)
در این بخش شان لنگ، درام‌بیت‌های متال و Blast Beatها را آموزش می‌دهد. حتی اگر به درام‌نوازی متال علاقمند نیستید، این بخش به شما مفاهیم خیلی مهمی در مورد سرعت و هماهنگی آموزش می‌دهد که هر درامری باید آن‌ها را بیاموزد. در این بخش این مفاهیم توسط شان لنگ آموزش داده می‌شود: Skank Blastها، Hammer Blastها، Bomb Blastها، Gravity Blastها، Blastهای سنتی، یک پایی در برابر دو پایی، یک Hammer Blast ترکیبی، افزایش سرعت در اجرای تک‌پایی و ایجاد Groove در Blast Beatها.

اجرای رودیمنت‌ها (Rudiments) با پا
بسیاری از افراد، اهمیت اجرای Rudimentها با پا را در درام‌نوازی نادیده می‌گیرند. بسیاری از درامرها گمان می‌کنند که Rudimentها فقط برای دست‌ها هستند، اما در این بخش به اجرای آن‌ها با پاها می‌پردازیم. جارد فالک به شما یاد می‌دهد که Rollهای پنج، شش، هفت، نه و 11 تایی و تریوله‌های نظامی سوئیسی را با پاهای خود بنوازید. در این بخش شما یاد می‌گیرید که هزاران درام‌بیت و پاساژ جدید بسازید که همه به اجرای Rudimentها با پا وابسته هستند.

ترکیب دست با پا
این بخش، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این دوره‌ی آموزشی است. اینجا جارد، دیو و شان، هر سه در مورد ترکیب‌های خاص دست و پا توضیح می‌دهند. در انتهای این بخش، شما می‌توانید ترکیب‌های جدیدی برای دست و پا بسازید و در تک‌نوازی‌ها و درام‌بیت‌ها و پاساژهای خود به صورت خلاقانه از آن‌ها استفاده کنید! این بخش به خلاقیت شما در اجرای درامز کمک به سزایی خواد کرد.

هم‌نوازی 1 (Dum Play-alongs)
اولین بخش هم‌نوازی در این دوره آموزشی. اینجا شما تمام تکنیک‌هایی که یاد گرفته‌اید را به کار می‌گیرید. اینجا گروه دیو اتکینسون (Yuca) قطعاتی می‌نوازند و همینطور قطعات دیگری که در اختیار شماست تا با آن‌ها تمرین کنید. پس لذت ببرید و به خاطر داشته باشید از تکنیک‌هایی که آموخته‌اید استفاده کنید!

هم‌نوازی 2 (Dum Play-alongs)
شان لنگ و گروه موسیقی او (First Reign) در این بخش حضور دارند. شان چند قطعه از آلبوم گروه را می‌نوازند و بعد چند قطعه دیگه را می‌نوازد که می‌توانید با آن‌ها تمرین کنید. سبک این قطعه‌ها عبارتند از: Fast Rock – Half Time Rock – Metal – Shuffle Rock – Punk – Straight Rock. همچنین یک ویدیو هم وجود دارد که فقط پای درامر و بخش‌های مهم را با هدف آموزشی نشان می‌دهد.

هم‌نوازی 3 (Dum Play-alongs)
در این بخش جارد فالک در سبک‌های مختلف قطعاتی اجرا می‌کند: Half Time Rock – Fast Rock – Metal – Straight Rock – Drum and Bass. می‌توانید این ویدیوها را ببینید و با حس و حال این آهنگ‌ها آشنا شوید و بعد دوربین پا (Foot-cam) را تماشا کنید و دقیقا ببینید که هر تکنیک چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس فاصل صوتی که درامز ندارد را بگذارید و خودتان با آن تمرین کنید. می‌توانید از درام‌بیت‌ها و پاساژهای جارد استفاده کنید یا با خلاقیت خودتان بسازید و بنوازید!

صحنه آهسته (Slow Motion)
در این بخش، ویدیوهایی به صورت صحنه آهسته در کنار یکدیگر جمع‌آوری شده‌اند که راحت تماشا کنید. این بخش به صورت صحنه آهسته (یا Slow Motion) موارد مختلفی را به نمایش می‌گذارد: تکنیک Slide، تکنیک Slide روی دابل‌پدال، تکنیک Swivel، تکنیک Heel-toe (پاشنه-پنجه)، Double Stroke Hertas، تکنیک Feathering روی بیس‌درام، تریوله‌های نظامی سوئیسی، Roll یک دستی، درام‌بیت شکسته (Broken Beat)، همچنین Gravity Blast و Single Strokeهای دابل‌پدال و … . در این بخش می‌بینید که هر تکنیک، دقیقا چگونه اجرا می‌شود!

نقد و بررسی پدال‌ها
اینجا به صورت ویدیویی، 9 پدال بیس‌درام محبوب بررسی می‌شود. اگر مطمئن نیستید که کدام پدال بیشتر مناسب کار شماست، این بخش را تماشا کنید. یافتن پدال مناسب، می‌تواند توانایی بیس‌درام‌نوازی شما را به صورت قابل توجهی بالا ببرد. این مدل پدال‌ها بررسی می‌شوند: Gibraltar Intruder Direct Drive – Axis Longboard – Tama Speed Cobra – Tama Iron Cobra – Gibraltar 3311 – Pearl Eliminator – Yamaha Flying Dragons – Pearl P900 – Stomp Direct Drive Retrofit.

بخش اضافه (Bonus)
در این بخش، ما بخش‌هایی از پشت صحنه و اتفاقات بامزه‌ی مرتبط با آن را قرار دادیم و همچنین مقداری مسائل آموزشی دیگر. این بخش شامل این موارد می‌شود: اجرای همزمان هر سه مدرس، ویدیوهایی از تک‌نوازی درامز، اجرای تکنیک Flat Foot، آشنایی با تریگرها و نحوه استفاده از آن‌ها، نکاتی در مورد تجهیزات مرتبط، مصاحبه با تمام مدرسین، پشت‌صحنه‌ی ساخت و تولید این دوره‌ی آموزشی و … . در کل این بخش شامل خرده‌ریزهایی می‌شود که در بخش‌های قبلی، جایی برای آن‌ها نبود.

کتابچه (Workbook)
در این دوره‌ی آموزشی، نیازی نیست که نت‌خوانی بلد باشید. اما در برخی از دروس، اگر نت‌خوانی بلد باشید، بهتر درس را متوجه می‌شوید. پس یک کتابچه در کنار این دوره آموزشی ارائه می‌شود که می‌توانید آن را در کامپیوتر یا تبلت خود ببینید و نت‌ها همه در آن وجود دارند.

سبک ها :

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “Bass Drum Secrets”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *